Укртранснафта завершила витіснення брудної нафти з території України і відзвітувала про суму компенсації

22 січня 2020, 18:19

Компенсації від російської Транснафти були отримані в період з травня 2019 року по січень 2020 року.

У Укртранснафті (УТН) відзвітували про повне витіснення російської нафти з підвищеним вмістом хлорорганики з української частини нафтопроводу Дружба, повідомляє прес-служба компанії.

Відео дня

Станом на 18 січня брудну нафту витіснили до словацько-українського кордону, а 21 січня - до пункту здачі нафти Будковци (Словаччина).

У компанії додали, що з моменту події з попаданням в нафтопровід забрудненої нафти, оператори нафтопроводу Дружба вдосконалили систему контролю. В даний час УТН отримує інформацію з вузлів обліку в автоматичному режимі.

Також в Укртранснафті розповіли, що сумарно отримали від російської Транснафти 4,3 млн євро компенсації за резервування потужностей української нафтотранспортної системи через попадання в неї нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук. Компенсації були отримані в період з травня 2019 року по січень 2020 року.

Крім того, українська компанія облаштувала на ЛВДС Броди спеціалізовану лабораторію міжнародного зразка. Устаткування лабораторії дозволяє оперативно визначати концентрацію хлорорганики в сировину.

Нагадаємо, що в кінці квітня після попадання в нафтопровід Дружба російської сировини з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук і відповідного відмови її прийому європейськими компаніями був припинений транзит по території України.

Відновити транзит російської нафти в країни ЄС Укртранснафті вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, в зв'язку з необхідністю додаткового часу на проведення підготовчих заходів оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит, відновивши його 21 травня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X