Укртранснафта не постраждала від прокачування забрудненої російської нафти

26 квітня 2019, 18:50

Збитку компанії завдано не було, якщо не брати до уваги недоотриманої виручки

Укртранснафта не отримала збитку від прокачування російської забрудненої нафти, заявив гендиректор компанії Микола Гавриленко 26 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Поки я можу офіційно заявити, що ніякої шкоди не було завдано, якщо не розраховувати недоотриману виручку за обсяг невиконаних робіт", - сказав Гавриленко.

Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафти,  що надходить з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук  в нафті Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - Мозирський і Нафтан - повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Гомельтранснафта Дружба 24 квітня зупинила транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки Дружби PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті Адамове на невизначений термін.

Увечері 25 квітня Укртранснафта також повідомила, що припиняє транзит нафти по магістральному нафтопроводу Мозир-Броди.

Показати ще новини
Радіо NV
X