Укртрансгазу дозволили стягнути з ОПЗ багатомільйонний борг

7 грудня 2018, 12:52
81
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рішення вступило в законну чинності 16 листопада

Господарський суд Одеської області видав наказ про примусове стягнення з Одеського припортового заводу (ОПЗ) на користь компанії Укртрансгаз 440 млн грн.

Про це пише Економічна Правда, яка у своєму розпорядженні копію відповідного наказу.

Так, суд доручив стягнути з ОПЗ 434 млн грн заборгованості, 5,1 млн грн пені, 450 тис. грн відсотків і 206 тис. грн судового збору.

Рішення набуло чинності 16 листопада.

Також наголошується, що напередодні перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик на своїй Facebook- сторінці оприлюднив листа-звернення до НАК Нафтогаз України і Укртрансгазу в яких зазначалося, що суд зняв арешт з карбаміду, який перебуває на складах заводу і належить скандальній компанії ВЕК.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.


Зазначена компанія працювала на ОПЗ за давальницькою схемою. Генеральна прокуратура підозрює її в співучасті в розкраданні газу на суму понад 500 млн грн, який в 2017-2018 роках належав Укртрансгазу.

"У зв'язку з недавньою історією з компанією ВЕК і спробою перекласти провину на наш завод прошу звернути увагу, що наразі на заводі є карбамід, який не належить ОПЗ, але, на нашу думку, має прямий стосчунок до процесу закриття заборгованості перед Укртрансгазом, - написав Щурик.


Одеський припортовий завод - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

У 2017 році ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, скоротив збитки у 2,6 рази, або майже на 2,4 млн грн - до майже 1,5 млн грн порівняно з 2016 роком.

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5445
Компанії/Ринки

Вчора, 08:42

thumb img
"Перше питання: яка там зарплата?" Коболєв заявив, що не хоче бути ні головою Міненерго, ні прем'єром
4689
Компанії/Ринки

Сьогодні, 18:13

thumb img
Англійський комерційний суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів
4111

Головне

Політика

Сьогодні, 17:35

thumb img
Я не член виборчого штабу Порошенка. Голова МВС України Арсен Аваков відповів на питання НВ
Країни

Сьогодні, 01:44

thumb img
Мей відкинула ідею повторного референдуму по Brexit
Картки

Сьогодні, 13:21

thumb img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Мені слід поквапитись?