Укртрансгазу дозволили стягнути з ОПЗ багатомільйонний борг

7 грудня 2018, 12:52

Господарський суд Одеської області видав наказ про примусове стягнення з Одеського припортового заводу (ОПЗ) на користь компанії Укртрансгаз 440 млн грн.

Про це пише Економічна Правда, яка у своєму розпорядженні копію відповідного наказу.

Так, суд доручив стягнути з ОПЗ 434 млн грн заборгованості, 5,1 млн грн пені, 450 тис. грн відсотків і 206 тис. грн судового збору.

Відео дня

Рішення набуло чинності 16 листопада.

Також наголошується, що напередодні перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик на своїй Facebook- сторінці оприлюднив листа-звернення до НАК Нафтогаз України і Укртрансгазу в яких зазначалося, що суд зняв арешт з карбаміду, який перебуває на складах заводу і належить скандальній компанії ВЕК.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.


Зазначена компанія працювала на ОПЗ за давальницькою схемою. Генеральна прокуратура підозрює її в співучасті в розкраданні газу на суму понад 500 млн грн, який в 2017-2018 роках належав Укртрансгазу.

"У зв'язку з недавньою історією з компанією ВЕК і спробою перекласти провину на наш завод прошу звернути увагу, що наразі на заводі є карбамід, який не належить ОПЗ, але, на нашу думку, має прямий стосчунок до процесу закриття заборгованості перед Укртрансгазом, - написав Щурик.


Одеський припортовий завод - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

У 2017 році ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, скоротив збитки у 2,6 рази, або майже на 2,4 млн грн - до майже 1,5 млн грн порівняно з 2016 роком.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X