Укртрансгаз судиться з податковою через майже мільярд гривень

22 квітня 2019, 11:03

Укртрансгаз подав позов проти Офісу великих платників податків Держфіскальної служби

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом компанії Укртрансгаз проти Офісу великих платників податків ДФС про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 28 серпня 2018 року. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на постанову суду від 12 квітня 2019 року.

Відео дня

Зокрема, йдеться про два податкові повідомлення-рішення, якими Державна фіскальна служба зобов'язала Укртрансгаз сумарно виплатити 833,5 млн грн з податку на прибуток.

В кінці березня 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд відмовив Офісу великих платників податків ДФС в апеляційній скарзі. Таким чином, суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва від 30 листопада 2018 го, яким Офіс був зобов'язаний надати в Держказначейство висновок про повернення Укртрансгазу суми надміру сплаченого ПДВ на 120 млн грн.

"Матеріали справи свідчать, що показники уточнюючих декларацій з податку на додану вартість зменшували суми сплачених узгоджених податкових зобов'язань за попередні періоди, не відбиваючись на рахунку Укртрансгазу в СЕА ПДВ і накопичуючись на ІКПП (інтегрованій картці платника податку) товариства", - йдеться у висновках суду апеляційної інстанції.

"Таким чином, суми, відображені в ІКПП Укртрансгазу, є надмірно сплаченими", - додали в суді.

За даними ДФС, за 2018 рік Укртрансгаз сплатив до зведеного бюджету понад 6,6 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз, Укртрансгаз і Магістральні газопроводи України запросили європейських операторів до участі в процесі створення незалежного оператора газотранспортної системи України та його сертифікації.

Показати ще новини
Радіо NV
X