Укртрансгаз створив новий спосіб зберігання газу

13 червня 2017, 12:44
Оператор газотранспортної системи компанія Укртрансгаз відкриває митний склад на базі 10 газосховищ, що дозволить трейдерам більше 1000 днів зберігати природний газ в українських підземних сховищах газу (ПСГ) без процедури митного оформлення

Про це повідомила прес-служба компанії.

Раніше митне оформлення природного газу, що транспортується на митну територію України для його зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в митному режимі "транзит". Також положеннями Митного кодексу України встановлено строки транзитних перевезень трубопровідним транспортом - 31 доба. Такі умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів, відзначають в компанії.

Відео дня

"Відтепер митне оформлення газу, який надходитиме із закордону для зберігання в українських ПСГ, здійснюється в режимі "митний склад", - відзначили в Укртрансгазі.

Створення такого складу дозволяє компаніям, зокрема іноземним, зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати будь-яких податків і митних зборів при подальшому транспортуванні природного газу з території України.

"Таким чином, в українському законодавстві усунені всі правові бар'єри для надання нерезидентам послуг із зберігання природного газу в ПСГ", - підсумували в компанії.

Нагадаємо, що в листопаді 2016- го Укртрансгаз підписав три договори про співпрацю у транспортуванні і зберіганні природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ).

До цього Укргазвидобування і французька компанія Engie підписали угоду про співпрацю з можливістю зберігання природного газу в українських підземних газових сховищах (ПСГ).


Укртрансгаз оперує 12 ПСГ сумарною місткістю 30,95 млрд куб. м. 100% ПАТ Укртрансгаз належить Національній акціонерній компанії Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X