Укртелеком витратить 400 млн гривень на Львів

16 листопада 2016, 15:48
Після оновлення мережі оператор розраховує сповільнити відтік телефонних користувачів і хоча би незначно наростити число інтернет-клієнтів

Укртелеком, який належить найбагатшому українцю Рінату Ахметову, до кінця 2016 року направить на модернізацію своєї інфраструктури у Львові 85 млн грн. Загалом за наступні два з половиною роки оператор витратить на оновлення своєї мережі в цьому місті 400 млн грн. Про це сьогодні заявив технічний директор Укртелекому Дмитро Микитюк.

Відео дня

За його словами, основні інвестиції у Львів компанія здійснить в 2017 році, близько 60% від вказаної вище суми. Решта 20% припаде на першу половину 2018 року.

У Львові компанія обслуговує 158 тис. користувачів дротової телефонії, 35 тис. клієнтів широкосмугового доступу в інтернет і 1,6 тис. – цифрового телебачення. Замість 36 застарілих АТС Укртелеком встановить 450 шаф виробництва Huawei. Оператор поміняє старі мідні кабелі на оптоволоконні. Це дасть можливість підняти інтернет-швидкість з теперішніх 7-10 Мбіт/с до 50 Мбіт/с – 1 Гбіт/с, а також запровадити нові послуги для 228 тис. домогосподарств. Це дозволить дивитися телебачення високої чіткості у форматі 4К – а в подальшому 8К – відразу на декількох екранах.

За словами керівника західного макрорегіону Укртелекому Тараса Андрухіва, оператор додатково прокладе у Львові ще 400 км "оптики". Після цього у місті загальна протяжність сучасної мережі складе 700 км.

Речник Укртелекому Михайло Шуранов розповів, що завдяки модернізації оператор має намір сповільнити відтік своїх користувачів телефонного зв’язку. За дев’ять місяців цього року від цих послуг відмовилося 12 тис. львів'ян. Натомість Укртелеком сподівається хоча би на декілька відсотків наростити абонбазу інтернет-доступу, а також значно збільшити число своїх телеглядачів.

Оператор сподівається, що зменшення частки мідного дроту знизить ризик пошкоджень своєї інфраструктури. За словами Шуранова, щороку компанія фіксує близько 15 тис. крадіжок цього металу. "Кожного разу приблизно тисяча абонентів страждає від дій зловмисників", - зазначив він. Речник оператора пояснив, що мідний брухт збувається в Російській Федерації або напряму, або транзитом через Білорусь. Він оцінив щорічний обсяг цього тіньового ринку в десятки мільйонів доларів США. До 40% всіх крадіжок, зазначив Шуранов, відбувається в Дніпропетровській області.

Раніше Укртелеком підписав угоду на $250 млн з China Development Bank і Huawei про модернізацію своєї мережі. З них $50 млн оператор має намір освоїти в 2016 році. За ці гроші підприємство оновить застарілу інфраструктуру в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові та Запоріжжі.

Укртелеком замінить на оптоволокно частину своєї мідної мережі загальною довжиною приблизно 1 млн км, яку обслуговує 15 тис. АТС.

Показати ще новини
Радіо NV
X