Укртелеком виграв у держбанку справу на 1,1 млрд грн

24 жовтня 2018, 15:32

Верховний суд відхилив основні вимоги державного Укрексімбанку до Укртелекому, ухваливши стягнути з нього на користь банку 795,3 тис. грн пені та 85,1 тис. грн - 3% річних.

Відповідне рішення опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Суд задовольнив касаційну скаргу банку частково, скаргу Укртелекому залишив без задоволення.

Таке рішення Верховний суд мотивував неможливістю стягнення з Укртелекому вартості облігацій з товариства, до якого право власності на ці облігації не перейшло.

Відео дня

Нагадаємо, що в липні ще один держбанк - Ощадбанк - домігся у Верховному суді скасування судових рішень, за якими Укртелеком мав право не сплатити банку 1,1 млрд грн.


У 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.

Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ ( "дочка" СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телекомоператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій.

Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.

Показати ще новини
Радіо NV
X