Укртелеком відбирають у Ахметова, а група Приват банкрутить держкомпанію та інші головні ділові новини дня

19 жовтня 2017, 22:01
ТОП головних новин українського бізнесу за 19 жовтня від НВ Бізнес

1 Укртелеком повернеться державі

Український суд розірвав приватизаційну угоду між Фондом державного майна України (ФДМУ) і ЕСУ щодо Укртелекому. Остання є дочірньою компанією СКМ Ріната Ахметова, яка і володіла до останнього часу 92,79% акцій оператора.

Відео дня

ФДМУ подав до суду на розірвання договору з ЕСУ ще в середині травня цього року, вимагаючи також стягнути 2,17 млрд грн пені. Як з'ясувалося, частково покупку Укртелекому ЕСУ профінансували Ощадбанк і Укрексімбанк. За кілька тижнів до переведення на рахунок ФДМУ другого траншу за Укртелеком ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн, які і купили два державні банки.

Група СКМ придбала ЕСУ у 2013 році. Але викупити облігації у держбанків в повному обсязі компанія так і не змогла. ЕСУ планує подати апеляцію на рішеня суду.

2 Rothschild допоможе Нафтогазу розділитися на кілька компаній

Ця компанія перемогла у тендері на закупівлю інвестиційно-банківських послуг, пов'язаних з анбандлінгом НАК Нафтогазу України та залученням партнера до управління газотранспортною системою.

В обов'язки радника входитимуть такі завдання: допомога у залученні кваліфікованого партнера з управління ГТС, зокрема, оцінка ризиків відділення діяльності з транспортування природного газу, допомога в підготовці документів, необхідних для процесу відбору кваліфікованого партнера, включаючи підготовку проекту умов і порядку проведення конкурсу та критеріїв вибору,

А також підготовку переліку потенційних партнерів; структурування угоди, визначення основних комерційних умов угоди з кваліфікованим партнером, інформаційне та інше необхідне супроводження залучення партнера.

3Группа Приват банкрутить державне авіапідприємство

Укртатнафта подала позов до Господарського суду Дніпропетровської області з вимогою визнати банкрутом авіакомпанію Дніпроавіа. Причиною позову стала заборгованість авіакомпанії за авіапаливо Кременчуцькому НПЗ в розмірі 163,3 млн грн. Борг накопичувався з вересня 2010 року, коли авіакомпанія згідно з договором закупила палива на 440,4 млн грн, а оплатила з них лише 277,1 млн грн.

Ще нещодавно Дніпроавіа входила до орбіти інтересів групи Приват Ігоря Коломойського, але з кінця березня 2017 року суд зобов'язав повернути державі 94,6% акцій авіапідприємства. При цьому судовий розгляд з цього питання ще триває. Попри те, що Приват володіє лише 28% Укртатнафти, саме його структури утримують операційний контроль над підприємством.

4 Польща вимагає передати Північний потік-2 незалежному операторові

Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу Північний потік-2, згідно з яким, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові. Документ переданий представникам Єврокомісії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Польща вважає, що морська частина Північного потоку-2 підпадає під регулювання Третього енергопакету. Територіальні води країн-учасниць ЄСДанії та Німеччини, через які пройде труба, є внутрішньою частиною території Євросоюзу.

Ключові вимоги Третього енергопакету, щодо газотранспортної інфраструктури включають поділ функцій постачальника та транзитера газу, а також забезпечення доступу до труби третіх сторін.

5 PGNiG отримав можливість на пряму поставляти газ Україні

Угода компанії з Укртрансгазом дає можливість польському нафтогазовому оператору PGNiG користуватися українськими газовими системами. За словами голови PGNiG Мацей Возняк, угода з Укртрансгазом є черговим етапом розвитку торговельної діяльності PGNiG в Україні.

Досі PGNiG поставляла газ тільки до кордону з Україною. З серпня 2016 року до кінця першого півріччя цього року PGNiG поставила в Україну 660 млн м³ газу. "Якщо виникнуть сприятливі умови, то ми це використовуємо для інтенсифікації торговельної діяльності",заявив Возняк.


Показати ще новини
Радіо NV
X