Укртелеком розповів про кібератаки

15 травня 2017, 15:52
Спроби кібератак на інформаційні системи ПАТ Укртелеком були нейтралізовані і пройшли без впливу на бізнес-процеси і користувачів

Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в компанії.

"По-перше, виправлення, що усуває цю вразливість, випущено Microsoft близько місяця тому і було встановлено на більшість серверів компанії. По-друге, навесні цього року ми провели масштабну модернізацію системи контролю і управління доступом до інтернет, що дозволило блокувати потенційну завантаження керуючого і виконуваного коду з інтернету по протоколу, що використовується цією шкідливою програмою (SMBv1)", - прокоментував IT директор Укртелекому Кирило Гончарук.

Відео дня

Нагадаємо, що українські мобільні оператори Київстар, Vodafone-Україна, провайдер послуг кабельного телебачення та інтернет-доступу Воля та адміністрація президента України не були кібератаковані з використанням вірусу WannaCry (WannaCrypt)

У Національному банку України повідомили, що спроби кібератак успішно нейтралізуються фахівцями команди реагування на кіберінцидентів.

У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку) відзначали, що більшій частині випадків інфікування інформаційних систем державного сектора вірусом WannaCry (WannaCrypt) вдалося уникнути, зокрема, завдяки завчасного попередження про масову розсилку цього шифровальщика і надання необхідних рекомендацій, розповіли

Комп'ютерний вірус WannaCry (WannaCrypt) у травні поточного року вразила велика кількість комп'ютерів під управлінням операційної системи Microsoft Windows. Вірус атакує комп'ютери під керуванням цієї системи шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення про перетворення файлів з пропозицією в обмежений термін здійснити оплату ключа дешифрування біткойнами в еквіваленті суми $300 для розблокування даних протягом трьох днів. Якщо необхідна сума не надійде, то автоматично вона буде збільшена вдвічі. На сьомий день вірус знищить дані.

Як повідомили агентству в антивірусній компанії Zillya!, кібератака торкнулася близько 150 країн світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X