Укртелеком програв держбанку суд про повернення 1,1 млрд грн

20 липня 2018, 10:58

Ощадбанк домігся у Верховному суді скасування судових рішень, за якими Укртелеком мав право не сплатити банку 1,1 млрд грн.

Про це повідомила прес-служба державного банку.

Зокрема, ВСУ постановою від 17 липня 2018 року частково задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку і скасував рішення господарського суду Києва від 27 листопада 2017 і постанову Київського апеляційного господарського суду від 10 квітня 2018 року про розірвання договору купівлі-продажу облігацій, укладеного між банком і Укртелекомом.

Відео дня

"17 липня 2018 року за касаційною скаргою банку судові рішення були скасовані і справу направлено на розгляд до суду першої інстанції", - йдеться в повідомленні Ощадбанку.

Таким чином, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з Укртелекому заборгованості за договором купівлі-продажу облігацій на суму 1,1 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що державний Ощадбанк в Верховному суді України виграв ще одну справу, стягнувши більш 960 млн грн з акціонера Укртелекому.


15 вересня 2015 між Укртелекомом та Ощадбанком було укладено договір № 6026-ДД/2015 року, згідно з яким банк зобов'язався передати у власність Укртелекому, а останній зобов'язався не пізніше 15 березня 2017 прийняти і оплатити облігації компанії ЕСУ (власник контрольного пакета акцій Укртелекому) серії С в кількості 1 000 000 шт. за ціною 1 млрд грн плюс накопичений купонний дохід на дату продажу. У серпні 2017 року, щоб уникнути виконання зобов'язань за договором шляхом сплати банку понад 1 млрд грн, Укртелекомом в господарський суд Києва було подано позовну заяву про розірвання договору та визнання зобов'язань за договором припиненими. Суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов.


Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЄСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну в 10,6 млрд грн. Через два роки після тендера, в 2013 році СКМ Ріната Ахметова придбала ЄСУ. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЄСУ ("дочка" СКМ) на суму 2 млрд грн.

Терміни виплати боргу минули. Телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій.

Показати ще новини
Радіо NV
X