Укртелеком остаточно відсудив в українського відомства 6 млн грн

19 березня 2018, 13:06

Касаційний господарський суд Верховного Суду України визнав законним стягнення з Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації 5,6 млн грн на користь Укртелекому за послуги урядового зв'язку.

Про це йдеться в рішенні колегії суддів касаційного суду, передають Українські Новини.

У червні 2017 року Господарський суд Києва в повному обсязі задовольнив позов Укртелекому, а в грудні 2017 року суд відхилив апеляцію Держcпецзв'язку. У березні поточного року Верховний Суд також відхилив касацію Держспецзв'язку.

Відео дня

Верховний Суд постановив, що відповідач в порушення норм чинного законодавства належним чином не виконав взяті на себе зобов'язання з оплати вартості наданих Укртелекомом телекомунікаційних послуг, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем в розмірі 5,6 млн грн.

Заборгованість утворилася за надані телекомунікаційні послуги за межами укладених між сторонами договорів за період з 1 березня 2014 по 31 грудня 2014 року.

У заборгованість входить 2,9 млн грн за послуги із надання в платне користування на постійній основі виділяються некомутовані аналого-цифрових, цифрових і телеграфних каналів електрозв'язку, Ethernet-з'єднань. Крім того, заборгованість включає 2,7 млн ​​грн за послуги із забезпечення урядовим зв'язком вищих посадових осіб держави під час їх перебування за межами країни.

При цьому Держспецзв'язку та Генеральна прокуратура в суді заявляли про незаконність нарахування цієї заборгованості. Вони стверджували, що акти здачі-приймання наданих послуг за спірний період (березень-грудень 2014 роки) складено і підписано позивачем в односторонньому порядку і містять посилання на неіснуючий договір.

Верховний Суд відхилив ці доводи і постановив виплатити Укртелекому 5,6 млн грн.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим в країні інтернет-провайдером.


Нагадаємо, у 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.

19 жовтня 2017 року господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,79% акцій оператора) по Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і наголосила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки у лютому 2017 року був встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менше $450 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, 14 листопада Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк).

22 грудня ФДМ звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави.

Київський апеляційний господарський суд Києва 12 грудня 2017 року відхилив апеляційну скаргу компанії ЕСУ на рішення суду нижчої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,7% Укртелекому.

Зазначимо, що народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Крім того, в кінці лютого 2018 го Вищий господарський суд відмовив ФДМ в арешті всього майна Укртелекому.

Показати ще новини
Радіо NV
X