Укрпошта виступила за приватизацію частини своєї нерухомості

16 травня 2018, 17:59

Національний оператор поштового зв'язку компанія Укрпошта висловлюється за необхідність продажу деяких поштамтів та інших непрофільних активів.

Про це заявив директор з управління нерухомим майном і інфраструктурою Укрпошти Дмитро Сенниченко, передає Інтерфакс-Україна.

"Під час корпоратизації статутний капітал Укрпошти був, у тому числі, сформований з об'єктів нерухомості. Це 1,3 млн кв. м об'єктів, з яких 25% ми вже не використовуємо. З них багато об'єктів, типу поштамтів, які, можливо було б краще перетворити в готель чи офісні будівлі, ніж утримувати там бухгалтерію і операційно-облікові підрозділи Укрпошти. Приватна компанія собі такого не дозволила б", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Сенниченко зазначив, що підприємство віднесено до стратегічних об'єктів. Відповідно ні сама Укрпошта, ні її окремі об'єкти не підлягають приватизації.

"Ми працюємо з урядом, з парламентом, щоб внести правки до прикінцевих положень (закону Про приватизацію - ред.), щоб дозволити продавати непрофільні об'єкти за прозорою процедурою, з дозволу рад або керуючих органів, з незалежною оцінкою, оскільки у нас майже 30% неробочих об'єктів, які руйнуються. Це і санаторії, і профілакторії та інші об'єкти ", - додав він.

При цьому, глава офісу Національної інвестиційної ради (НІС) Юлія Ковалів повідомила, що наявність істотного обсягу непрофільних активів властиво не тільки Укрпошті, а й іншим великим держпідприємствам.

За її словами, ці об'єкти дуже цікаві, як внутрішнім, так і зовнішнім інвесторам. Але їх продаж може стати паралельним процесом до приватизації держпідприємств при певному структуруванні.

"Цей паралельний блок не можна упускати. Це також є можливістю реструктуризувати компанії, оптимізувати їх діяльність і залучити інвесторів, особливо якщо говорити про всіх непрофільних агрокомпаніях, медустановах, а також нерухомості", - сказала Ковалів.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України, входить у сферу управління Міністерства інфраструктури. Крім поштового напрямку компанія розвиває також фінансові послуги, торгівлю та іншу комерційну діяльність.

Мережа компанії складається з 11,5 тис. відділень по всій Україні. Штат підприємства налічує 76 тис. осіб, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X