І фон дер Ляйєн оцінила. Укрпошта видала перший мільйон LED-ламп за програмою з Євросоюзом

6 лютого, 10:18
Урсула фон дер Ляйєн на Укрпошті (Фото:Igor Smelyansky via Telegram)

Урсула фон дер Ляйєн на Укрпошті (Фото:Igor Smelyansky via Telegram)

З 31 січня українці отримали в Укрпошті перший мільйон LED-ламп за спільною програмою ЄС та урядом.

Державна Укрпошта видала українцям перший мільйон LED-ламп із моменту старту спільної програми ЄС та уряду 31 січня.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Зокрема, завдяки допомозі ЄС до обласних центрів та великих міст країни було доставлено перші 4 млн ламп, кияни вже обміняли понад 162 тис. ламп, харків'яни — понад 80 тис., дніпряни — 88 тис., львів'яни — 69 тис.

Відео дня

«Статистика, яку ми бачимо, — це переважно люди, які прийшли до відділень Укрпошти без попередньої реєстрації. Звичайно, за тиждень охочих обміняти лампи заявилося більше: ті, хто зареєструвався в Дії, тільки з середи почали отримувати підтвердження на обмін, деякі вже встигли прийти у відділення, а деякі отримують лампи наступного тижня», — зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.

За його словами, обміняти лампи можна буде у відділеннях Укрпошти у всіх містах, а не лише в обласних центрах.

Цього тижня ще 6 млн лампочок будуть доступні в містах районного значення, а до кінця лютого завдяки пересувним відділенням Укрпошти лампи мають надійти і до сільської місцевості.

"Таким чином, на першому етапі громадяни України вже в найближчі місяць-півтора зможуть обміняти до 20 млн ламп", - зазначив Смілянський.

За раніше озвученими оцінками, обмін ламп розжарювання на 50 млн. LED-ламп дозволять дефіцит потужності приблизно на 1 ГВт. ЄС надасть Україні 30 млрд. ламп, ще 5 млн. ламп очікується від Франції.

Раніше Єврокомісія обіцяла профінансувати закупівлю близько 30 мільйонів енергозберігаючих LED ламп для України. Програма обміну стартувала 30 січня. Дорослі українці можуть безкоштовно обміняти 5 старих ламп розжарювання на LED-лампи.

У Мінекономіки пояснювали, що завдяки заміні лампочок на 7-10% вдасться зменшити споживання електроенергії в моменти пікового навантаження на енергосистему.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X