Укрпошта припинила доставку бджіл. Обіцяють, що тимчасово

2 липня 2021, 17:35

Укрпошта заявила, що тимчасово припиняє доставку бджіл з 1 липня цього року.

Державна Укрпошта з 1 липня припинила доставку бджіл, за винятком бджолиних маток. Перевезення останніх компанія залишила на численні прохання бджолярів і профільних спілок, йдеться в повідомленні Укрпошти.

Відео дня

Відзначається, що довгий час Укрпошта була єдиним поштовим оператором, який забезпечував пересилання бджолопакетів. Однак, компанія не є організацією, яка профільно займається перевезенням бджіл і може виділити для цього окремий транспорт з належними умовами.

"Є аспекти, такі як погодні умови і щільність бджіл в бджолопакетів, на які Укрпошта не може впливати, але які суттєво впливають на перевезення комах. Саме тому Укрпошта тимчасово припиняє доставку бджіл, і інформує про це заздалегідь, щоб бджолярі змогли знайти альтернативу до сезону 2022 року ", - говориться в повідомленні компанії.

У компанії додали, що для пересилання бджолиної матки буде використовуватися спеціальна упаковка, яка повинна бути додатково вкладена в картонну тару відповідних розмірів.

Компанія припинила доставку бджіл до того моменту, коли будуть забезпечені умови, які сприяють безпечної доставки комах.

Нагадаємо, що в травні цього року журналіст Віталій Глагола повідомив, що у вантажівці Укрпошти загинуло 8 млн бджіл.

Їх відправили замовникам бджолярі з Іршави та Виноградова, але по дорозі бджоли задихнулися. Пасічники заявили, що у вантажівці не було кисню, і пообіцяли подати в суд на компанію.

У свою чергу в компанії заявили, що перевозили бджіл за всіма правилами , проте вони задихнулися через сильну спеку. Тоді в Укрпошті пообіцяли посилити вимоги до пересилання і транспортуванні бджіл, а з наступного року - більше не надавати цю послугу.

Пізніше гендиректор Укрпошти Смілянський заявив, що частина бджіл з цієї партії "воскресла".

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X