Мінстратегпром третій місяць блокує реформу Укроборонпрому та втручається в його роботу — заява концерну
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості блокує реформування державного концерну Укроборонпром та оборонно-промислового комплексу в цілому, йдеться в заяві концерну.
«ДК Укроборонпром стурбований згортанням реформи оборонно-промислового комплексу країни та втручанням у свою господарську діяльність з боку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України», — вказано в заяві.
Відзначається, що Міністерство публічно підтримало концепцію реформування, запропоновану концерном, проте, «попри публічні обіцянки рішучих дій, вже третій місяць системно блокує реформування державного концерну Укроборонпром та оборонно-промислового комплексу в цілому».
Зокрема, не розпочато підготовку стратегії оборонно-промислового комплексу; не затверджено політику власності концерну; зупинено розгляд законопроєктів, необхідних для початку реформування державного сектору оборонно-промислового комплексу; не розпочато підготовку нормативно-правових актів, необхідних для імплементації нового закону «Про оборонні закупівлі», який має вступити у силу з 1 січня 2021 року, заявили в концерні.
«Окрім того, всупереч нормам чинного законодавства та з порушенням стандартів управління державною власністю, з першого дня роботи Міністерство втручається у діяльність державного концерну Укроборонпром у вигляді усних доручень та численних наполягань. Зокрема, систематично надходять вимоги та рекомендації щодо призначення сторонніх осіб директорами підприємств-учасників концерну, а саме компаній Укрспецекспорт, Спецтехноекспорт, Укробронсервіс, ДП Київський бронетанковий завод, ПАТ Київський завод Радар, Івано-Франківського котельно-зварювального заводу та підприємств у Львівській області тощо. Окремо висловлюються наполегливі вимоги щодо звільнення співробітників Укроборонпрому, відповідальних за безпеку, експорт, зв’язки з державними органами влади та трансформацію», — йдеться в заяві Укроборонпрому.
Концерн звернувся до президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова та голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича із проханням звернути увагу на цю ситуацію.
Укроборонпром був створений в 2010 році. У концерн входить близько 112 підприємств. Ще 21 підприємство держконцерну знаходиться на тимчасово окупованій території Криму і на не підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.
Мінстратегпром був створений в липні 2020 року. Міністром Рада призначила Олега Уруського. Відомство двічі виносило на урядовий комітет проєкт рішення про передачу в сферу його управління шести підприємств Укроборонпрому: Антонов, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, Завод 410 ЦА, Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро Прогрес імені Івченка, Харківський машинобудівний завод ФЕД і Харківське агрегатне конструкторське бюро, проте наглядова рада держконцерну не погоджував таку ініціативу.
