Укроборонпром перевів майже 100 млн грн на фіктивні фірми - ЗМІ

24 жовтня 2017, 13:40
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Державний концерн Укроборонпром перераховує бюджетні кошти на фіктивні фірми

Про це йдеться в розслідуванні програми Наші гроші з Денисом Бігусом.

Встановлено, що 2014-2015 роках Міноборони замовило Київському бронетанковому заводу ремонт і техобслуговування спецмашин. Завод нібито придбав запчастини для ремонту на 5,3 млн грн у фірми-посередника, а та нібито їх закупила у двох інших посередників Інтер Сталь ЛТД і Оптімумспецдеталь. Остання замовила запчастини у фірми Промомаркетгруп, яка в підсумку виявилася фіктивною.

Відео дня

У грудні 2015 года Військова прокуратура Київського гарнізону почала розслідувати історію цієї закупівлі - керівництво бронетанкового заводу підозрювали в розкраданні держкоштів. Але єдиний вирок в цій історії - штраф за фіктивне підприємництво - отримала формальна власниця Промомаркетгруп Олена Сірик.

У матеріалах розслідування йдеться, що жінка визнала, що компанію зареєструвала за гроші і ніяких договорів на поставку запчастин не підписувала. Відзначимо, що за привласнення бюджетних коштів на бронетанковому заводі слідчі так і не розслідували.

У 2017 році історію цієї закупівлі взялася розслідувати Головна військова прокуратура.

Правоохоронці з'ясували, що крім фіктивної Промомаркетгруп, Оптімумспецдеталь оформляла закупівлю в Наполі груп і Мідленд Інвест, а також знайшли і допитали власника Оптімумспецдеталі Володимира Волохача. На допиті Волохача визнав, що фірму зареєстрували для заволодіння державними коштами.

Встановлено, що компанії з цієї групи "поставляли" деталі і на інші підприємства Укроборонпрому, і домоглося в суді дозволу на вилучення у концерну документів по закупкам. Однак рішення з дозволом на обшук Укроборонпрому вилучили з судового реєстру. Після цього ніяких слідів подальшого розслідування в реєстрі немає, так само як і вироків учасникам схеми.

Зазначені фірми фігурують у численних розслідуваннях податківців щодо конвертаційних центрів. Слідчі прийшли до висновку, що фірми фіктивні, але вироки по цих справах відсутні.

Поки йшли розслідування, Оптімумспецдеталь, незважаючи на те що її номінальний власник вже підтвердив фіктивність компанії - отримала ще 93 млн грн з оборонних підприємств.

У 2015-2017 роках Київський бронетанковий завод перерахував фірмі 12 млн грн, Житомирський - 49 млн і Харківський - 32 млн грн.

Відзначається, що послугами Оптімумспецдеталі користувався приватний Завод Кузня на Рибальському, кінцевими бенефіціарами якого є президент Петро Порошенко і його соратник, партнер і друг - народний депутат від БПП Ігор Кононенко.

Крім того, встановлено, що Кузня на Рибальському перерахувала на "прокладку" понад 7 млн грн.


Державний концерн Укроборонпром - група компаній під державним управлінням, яка об'єднує велику частину підприємств оборонно-промислового комплексу України.

Входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.

До складу концерну входять підприємства ОПК, які здійснюють господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів, а також беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X