Кабмін зробив крок до реорганізації Укроборонпрому в акціонерне товариство

10 грудня 2021, 11:53

Кабмін дозволив провести реорганізацію держконцерну Укроборонпром в акціонерне товариство.

Кабінет Міністрів України на засіданні 9 грудня ухвалив рішення про перетворення Укроборонпрому на акціонерне товариство та погодив реорганізацію його 43 стратегічних підприємств-учасників на господарські товариства.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні концерну.

«Концерн припинить своє існування шляхом перетворення на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть Україні», — йдеться у повідомленні держпідприємства.

Після реорганізації стратегічні підприємства продовжуватимуть під 100% контролем держави.

У концерні очікують, що реорганізація Укроборонпрому дозволить подолати технологічний розрив між державним сектором вітчизняного ОПК та провідними світовими оборонними компаніями.

У рамках реорганізації очікується:

  • запровадження моделі корпоративного управління на підприємствах;
  • трансфер новітніх технологій, необхідних для виробництва сучасного високотехнологічного озброєння та військової техніки для потреб ЗСУ;
  • створення спільних проектів, програм та підприємств із закордонними партнерами;
  • залучення інвестицій, зокрема іноземних.

Нагадаємо, що у квітні минулого року в Укроборонпромі повідомляли, що концерн буде ліквідовано, а на його базі створять шість галузевих холдингів.

Пізніше у Мінстратегпромі заявили, що в результаті реорганізації Укроборонпрому з'явиться дві держхолдингові компанії. До одного держхолдингу увійдуть шість холдингових компаній, до другого — три.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X