Суть претензій не розкривають. Укрнафта зажадала від Укртрансгазу 100 млн гривень через суд

19 березня 2020, 18:46

Підготовче засідання суду призначили на 15 квітня.

Господарський суд Києва прийняв позов Укрнафти про стягнення понад 101 млн грн з Укртрансгазу . Про це свідчать дані в реєстрі судових рішень , на які звернуло увагу видання Enkorr .

Відео дня

У суді Укрнафта хоче стягнути понад 99 млн грн боргу за договором транспортування природного газу від вересня 2018 року. Решта два мільйони - це пеня і інфляційні втрати.

Суть претензій Укрнафти до колишнього оператору ГТС не розкривається. Суд призначив перше підготовче засідання на 15 квітня.

Нагадаємо, що на початку лютого поточного року суд затвердив мирову угоду Укрнафти і Укртрансгазу про визнання за Укрнафтою 2 млрд кубометрів газу в сховищах Укртрансгазу.

Нагадаємо, в минулому році повідомлялося, що Нафтогаз купить у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу. 2,062 млрд м³ з них - спірний газ, який Укрнафта видобула в 2006 році. Його покупка не була документально оформлена. У Нафтогазі заявляють, що він був використаний для потреб населення. Інша частина - газ поточної і майбутньої видобутку компанії.

Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснювала група Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

В. о. заступника голови Госфіскальной служби Євген Бамбизов заявляв в грудні минулого року, що заборгованість Укрнафти становить 14,6 млрд грн. За його словами, загальна сума боргу зростає, так як платежі компанії зараховуються в рахунок погашення старих боргів. За словами глави Нафтогазу Андрія Коболєва, загальний борг становить уже більше 32 млрд грн . Більше половини цієї суми - штрафи і пеня.

Укрнафта вважала дані УКРІНФОРМ некоректними і не визнавала наявність у неї такого розміру боргу. На кінець 2017 року його оцінювала його в 11,9 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X