Укрнафта заявила про загрозу зупинки відразу 13 родовищ через Укрзалізницю

1 серпня 2018, 10:35

Підрозділ найбільшої нафтовидобувної компанії країни Укрнафта - Надвірнанафтогаз через проблеми з відвантаженням сирої нафти, буде змушений із 2 серпня зупинити видобуток на 13 нафтових і нафтоконденсатних родовищах. Зупинка викликана відсутністю залізничних цистерн Укрзалізниці.

Про це йдеться в листі правління Укрнафти до міністра інфраструктури Володимира Омеляна та в.о. голови правління Укрзалізниці Євгена Кравцова, яке є в розпорядженні НВ Бізнес.

Відео дня

"Станом на 30.07.2018р в НГВУ Надвірнанафтогаз склалась критична ситуація, штучно створена через затоварення резервуарного парку Нафтохімік Прикарпаття в зв’язку з тим, що залізничні цистерни для відвантаження та перевезення нафти не надходили на Нафтохімік Прикарпаття, згідно з договором, укладеним із Укрзалізницею. Якщо питання надходження залізничних цистерн до 02.08.2018р не буде вирішено, ситуація призведе: до повної зупинки 13 нафтових та нафтоконденсатних родовищ; зупинки роботи 310 нафтових свердловин експлуатаційного фонду; зупинки власного видобутку нафти у кількості 330 т на добу та попутного газу об’ємом 220 тис. куб. м на добу", - йдеться в листі.

Таким чином Укрнафта може втратити більш ніж 8% щомісячного видобутку газу і 8,5% видобутку нафти.

Зупинка видобутку, вважають в компанії, може створити потенційні негативні екологічні та геологічні ризики, а також поставити під загрозу забезпеченням газом низки населених пунктів.

Крім того, в Укрнафті зазначили, що з невідомих компанії причин ускладнення в забезпеченні залізничними цистернами неодноразово спостерігалося наприкінці 2017 року і на початку 2018-го. Це призвело до розбалансування роботи Надвірнанафтогазу.


Укрнафта - найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС у більшості регіонів України. Нафтогазу України належить 50%+1 акція Укрнафти. Компанії, що входять до сфери впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам).

Показати ще новини
Радіо NV
X