Укрнафта відсудила 420 мільйонів у захопленого заводу групи Приват

2 червня 2017, 15:54
Господарський суд Луганської області ухвалив рішення про стягнення на користь найбільшої нафтовидобувної компанії Укрнафта 420 млн гривень попередньої оплати за непоставлений феросилікомарганець зі Стахановського заводу феросплавів (Луганська область), який у 2014 році був захоплений озброєними людьми

Про це йдеться в рішенні суду, передають Українські новини.

Згідно з текстом рішення суду, у березні 2014 року вищевказані підприємства уклали 9 контрактів на поставку феросилікомарганцю на загальну суму 420 млн гривень.

Відео дня

28 квітня 2016 року позивач здійснив повну передоплату за всіма 9 вищевказаними контрактами у розмірі 420 млн гривень.

При цьому, за умовами контракту розрахунки за відвантажений товар повинні були здійснюватися протягом 90 днів від дати виставлення рахунку, а передоплата допускалася.

У відповідь на заявки позивача здійснити поставки товару, відповідач листом від 16 лютого 2015 року повідомив, що завод позбавлений можливості вести господарську діяльність, так як він знеструмлений і контролюється збройним бандформуванням, що не допускає співробітників підприємства на територію заводу.

Також згідно з рішенням, суду позивачем було підготовлено лист, від 15 березня поточного року з вимогою до відповідача повернути передоплату.

Однак у зв'язку з тим, що у зв'язку із проведенням антитерористичної операції публічне акціонерне товариство Укрпошта не здійснює пересилання пошти на непідконтрольні владі території, позивач був позбавлений можливості направити вищевказаний лист.

На підставі зазначених доводів позивач звернувся в суд з проханням стягнути з відповідача 420 млн гривень передоплати, а також заявою від 18 квітня заявив додаткові позовні вимоги про стягнення 33,588 млн гривень відсотків річних і 319,442 млн гривень інфляційних нарахувань.

Враховуючи, що зазначеною заявою позивач не збільшував позовні вимоги, а заявив додаткові, суд своєю ухвалою від 11 травня відмовив позивачу в задоволенні заяви від 18 квітня.

Представники відповідача на засідання не з'явилися.

У рішенні суду йдеться, що, так як відповідач не оскаржив позовних вимог, а також не надав доказів, які б спростували доводи позивача, суд прийшов до висновку що позовні вимоги Укрнафти про стягнення з Стахановського заводу феросплавів 420 млн гривень передоплати підлягають задоволенню в повному обсязі.

Нагадаємо, що в 2014 році Українська асоціація виробників феросплавів заявила про захоплення озброєними людьми Стахановського заводу феросплавів. Основною продукцією заводу є марганцеві феросплави (феромарганець, феросилікомарганець) і феросиліцій. Завод контролювався групою Приват.

Показати ще новини
Радіо NV
X