Укрнафта відключить від газу одразу 8 сіл

26 червня 2017, 18:32
З 27 червня 2017 найбільший нафтовидобувач компанія Укрнафта змушена зупинити видобуток вуглеводнів на Анастасівському, Рибальському, Артюхівському та Коржівському родовищах в Сумській області

Про це повідомила прес-служба Укрнафти.

"З завтрашнього дня припиниться газопостачання населених пунктів Малі Бубни, Бацмани, Гришино та Локня Роменського району Сумської області внаслідок зупинки ГРС Артюхівка [...] За інформацією Сумської ОДА через припинення видобутку на 5 родовищах «Укрнафти» без газопостачання залишаться 8 населених пунктів Сумщини, де проживає понад 50 тис. мешканців. Зупинка видобутку матиме серйозний негативний вплив на виробничі та фінансові показники «Укрнафти», зайнятість працівників, доходи державного та місцевих бюджетів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Згідно з ним, такі події є результатом відмови Державної служби геології та надр України продовжити спецдозволи на зазначені родовища. Добовий видобуток на цих родовищах становить 740 т нафти і конденсату і 803 тис. м3 газу. В даний час ведеться підготовка до зупинки виробництва і консервації свердловин.

Компанія повідомляє, що 22 червня на порталі Кабінету міністрів України з'явилося повідомлення про внесення змін до постанови КМУ №615 про порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. Керівництво Укрнафти сподівається, що зазначені зміни призведуть положення постанови у відповідність до законодавства та діючих судових рішень і відкриють шлях до продовження спецдозволів.

"Проте вже очевидно, що це рішення, нажаль, не дозволить уникнути зупинки видобутку. Крім того, отримання спецдозволів та дозвільних документів може зайняти декілька тижнів і впродовж цього часу компанія не зможе працювати на вказаних родовищах", - відзначили в Укрнафті.

Укрнафта нагадує, що вчасно і в повному обсязі подала до Державної служби геології та надр України пакети документів на продовження 9 спецдозволів, термін дії яких закінчується у 2017 році. Посадові особи Держгеонадр неодноразово відмовляли в продовженні терміну дії спеціальних дозволів.

"При цьому, вони обґрунтовували свої дії наявністю у підприємства податкового боргу, навіть після того, як відповідні положення п. 15 порядку надання спецдозволів були визнані протиправними і скасовані судом", - говорять в компанії.

Нагадаємо, що 9 червня Укрнафта зупинила видобуток на Південно-Панасівському родовищі в Сумській області через відмову Державної служби геології і надр в продовженні спеціального дозволу на користування надрами, яке закінчилося. Таким чином, без газу залишилися 4 села.

Раніше Укрнафта звернулася до глави Сумської ОДА, з проханням в рамках повноважень глави адміністрації, не допустити зупинки на шести родовищах суспільства, на яких незабаром має закінчитися термін дії спеціальних дозволів на видобуток.

Крім того, на початку червня 2017 року Укрнафта звернулася до президента України Петра Порошенка із закликом запобігти знищенню компанії через дії державних органів, які блокують діяльність підприємства.


50% + 1 акція Укрнафти належить НАК Нафтогаз України, за 13,6% - компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited і 12,9% - Bordo Management Limited, ще 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X