Укрнафта спрогнозувала зниження нафтовидобутку в 2017-му

4 листопада 2016, 12:36
За прогнозами Укрнафти в 2017 році компанія очікує скорочення видобутку нафти на 15%

Про це повідомили в прес-службі компанії.

При цьому в Укрнафті відзначили, що при збереженні високих ставок ренти на видобуток нафти і конденсату і відсутності рішення в питанні "історичної" податкової заборгованості компанія не матиме достатніх коштів для реалізації інвестиційної програми.

Відео дня

"У січні-вересні 2016 року компанія направила на інвестиційну програму 391 млн грн., що становить 15% від мінімально необхідного рівня. Для збереження поточного обсягу видобутку компанії необхідно щорічно інвестувати мінімум 2,6 млрд грн. в оновлення обладнання, ремонт існуючих і буріння нових свердловин", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в даний час розмір рентної плати за використання надр для видобутку нафти та конденсату на глибині до 5 тис. м становить 45%, для більш глибоких покладів – 21%. Ставки ренти на видобуток природного газу становлять 29% і 14% відповідно.

Нагадаємо, за дев'ять місяців 2016 року Укрнафта знизила видобуток нафти на 10%, газу – на 14%, виробництво зрідженого газу – на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Раніше повідомлялося, що Міністр енергетики Ігор Насалик виступив за зниження розміру рентних платежів на видобуток нафти.

Показати ще новини
Радіо НВ
X