Питання на 30 млрд грн. Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про врегулювання податкового боргу Укрнафти

4 листопада 2020, 15:45

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 4119, який передбачає компенсацію Нафтогазу за постачання газу населенню в рамках ПСО і врегулювання податкового боргу Укрнафти.

За проголосувало 279 нардепів.

Документом пропонується виплатити Нафтогазу зі спеціального фонду держбюджету 32,2 млрд грн компенсації за покладання на неї Кабінетом Міністрів спецзобов'язань (ПСО) з продажу газу для потреб населення і теплокомуненерго. Отримання компанією такої компенсації передбачено статтею 11 Закону «Про ринок природного газу».

Відео дня

Ці 32,2 млрд грн Нафтогаз визнає як дохід (за рахунок цієї компенсації компанія планує бути прибутковою за підсумками року), і на цю суму буде нараховано податок на прибуток в розмірі 5,95 млрд грн. Потім Нафтогаз повинен заплатити Укрнафті за 2,06 млрд кубометрів газу, поставленого в 2006 році (15,1 млрд грн), і авансовий платіж за газ майбутнього видобутку (24,1 млрд грн), пояснював один з авторів законопроєкту, нардеп Сергій Нагорняк. Згідно із законопроєктом, з цих коштів Укрнафта погасить податковий борг на суму 30,35 млрд грн. Додаткові грошові зобов'язання з податку на додану вартість і податку на прибуток, які виникнуть у Укрнафти в результаті угод купівлі-продажу газу у Нафтогазу, складуть 6,2 млрд грн.

Сумарний обсяг надходжень до спеціального фонду державного бюджету в рамках угод між Нафтогазом і Укрнафтою складе 42,5 млрд грн (30,35 млрд грн плюс 5,95 млрд грн плюс 6,2 млрд грн), йдеться в пояснювальній записці.

«При цьому, на виплату компенсації ПСО із спеціального фонду державного бюджету буде спрямовано 32,2 млрд. грн., а надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд грн буде спрямовано на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками (у сумі 8,9 млрд. грн), та фінансування видатків на реструктуризацію вугільної галузі (у сумі 1,4 млрд гривень)», - зазначено в пояснювальній записці.

Повідомляється також, що «реалізація положень закону дозволить врегулювати на законодавчому рівні розрахунки по зеленій енергетиці».

У попередньому варіанті законопроєкту пропонувалося витратити 5 млрд грн на створення національного авіаперевізника і 4 млрд грн на відновлення мостів на автомобільних дорогах.

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив в інтерв'ю журналістці Яніні Соколової, яке вийшло 15 вересня, що розраховує на швидкий поділ активів Укрнафти між Нафтогазом і структурами олігарха Ігоря Коломойського в разі прийняття законопроекту № 4119.

«Сподіваємося, що через кілька місяців зможемо сказати, що вся група Нафтогаз на 100% належить державі, а приватні акціонери і їх інтереси вийшли за межі групи», - сказав він.

Нагадаємо, що в лютому Госпсуд Києва затвердив мирову угоду між Укртрансгазом і Укрнафтою про визнання за останньою права на природний газ обсягом 2,061 млрд кубометрів в підземних сховищах. Мирова угода укладена в рамках багаторічної суперечки з приводу 10 млрд кубометрів газу Укрнафти, який НАК в 2006—2012 роках використовував для потреб населення за розпорядженням уряду. За двома з 10 млрд кубометрів Нафтогаз програв всі суди, включаючи Верховний. Згідно з мировою угодою, за ці 2 млрд кубометрів НАК заплатить Укрнафті майже 15 млрд грн після того, як отримає цю суму з держбюджету як компенсацію за продаж газу населенню і ТКЕ за спецобов’язками. Також Нафтогаз купить у компанії газ майбутнього видобутку. Згідно з домовленостями, Укрнафта направить всі отримані кошти до держбюджету для погашення податкового боргу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Укрнафта є найбільшою нафтовидобувною компанією країни. НАК Нафтогаз України належить 50%+1 акція Укрнафти, групі компаній, пов’язаних із колишніми акціонерами ПриватБанку, — близько 42% акцій. На балансі Укрнафти перебувають 25 бурових установок, 1891 нафтова та 162 газові свердловини, компанії належить 537 АЗС.

Показати ще новини
Радіо NV
X