Укрнафта просить НАБУ розслідувати причетність керівництва Держгеонадр до непродовження ліцензій

8 вересня 2017, 12:12
Компанія Укрнафта звернулася до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) України з проханням розслідувати факти зловживання службовим становищем з боку екс-керівника Держгеонадр Миколи Бояркіна та чинного в.о. голови Держгеонадр Олега Кирилюка

Про це повідомили в прес-службі компанії.

Повідомляється, що Бояркін та Кирилюк пов'язані з незаконними діями регулятора по непродовження термінів 9 спецдозволів Укрнафти.

Відео дня

"Колишній і чинний керівники Держгеонадр неодноразово протиправно повертали документи Укрнафта на продовження термінів дії спеціальних дозволів, враховуючи наявність у компанії податкового боргу. Водночас керівництво Держгеонадр безумовно усвідомлювало той факт, що такі дії призведуть до зупинки видобутку вуглеводнів і, як наслідок, завдання шкоди в особливо великих розмірах не тільки компанії, але й безпосередньо державі", - йдеться в повідомленні.

Також у заяві відзначається, що, здійснюючи зазначені вище протиправні діяння, керівництво Держгеонадра свідомо проігнорувало постанову Окружного адмінсуду Києва (від 11.11.2016 у справі №826/15532/16), залишеною без змін постановою Київського апеляційного адмінсуду від 17.01.2017 та постановою Вищого адмінсуду України від 23.05.2017, яким можливість відмовляти у продовженні терміну дії спецдозволів через наявність у надрокористувача податкового боргу визнана незаконною, а відповідний пункт 15 Порядку видачі спеціальних дозволів (№615) скасовано.

Крім того, в компанії зазначили, що незаконні дії Держгеонадр уже привели до зупинки видобутку нафти й газу на низці родовищ компанії, втрати 17% видобутку нафти й газу, скорочення обсягів виробництва зрідженого газу та практично до повної зупинки Гнідинцівського газопереробного заводу.

Нагадаємо, раніше в Укрнафті оголосили про вимушене скорочення інвестиційної програми та можливе скорочення 1500 робочих місць.

Показати ще новини
Радіо NV
X