Укрнафта просить Кабмін дозволити їй експортувати нафту

6 березня 2017, 08:00
Найбільша нафтовидобувна компанія Укрнафта звернулася до Кабміну з проханням змінити порядок проведення аукціонів з продажу  сирої нафти і газового конденсату, дозволивши їй продавати сировину невеликими партіями, в тому числі за кордон

Про це йдеться в листі за підписом голови правління Укрнафти Марка Роллинса на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. "Правові норми не дозволяють компанії розширювати кількість покупців своєї нафти, в тому числі шляхом залучення іноземних переробників і міжнародних нафтотрейдерської компанії і реалізації партій нафти різного розміру прямо іншим кінцевим споживачам за межами України. Це створює загрозу припинення виробництва Укрнафти через неможливість збуту товарної продукції", – сказано в листі.

Відео дня

Звернення до уряду із закликом змінити порядок проведення аукціонів Укрнафта мотивувала тим, що з березня 2017 Кременчуцький нафтопереробний завод компанії Укртатнафта переходить на виробництво нафтопродуктів стандарту Євро-5, в зв'язку з чим подальша переробка нафти Укрнафы в умовах діючого порядку формування цін на нафту стане економічно непривабливою для Укртатнафти.

Запланований на 16 лютого аукціон нафти Укрнафти не відбувся через відсутність покупців, також не відбувся і додатковий аукціон 24 лютого. Згідно березневий ресурс компанії залишився нереалізованим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X