Укрнафта програла суд маловідомій компанії з оточення Порошенка

28 лютого 2018, 14:24

Київський апеляційний адміністративний суд відмовив компанії Укрнафта у задоволенні позову до Державної служби геології та надр і маловідомої компанії з оточення президента Петра Порошенка Аркона Газ-Енергія, яка поза конкурсом і за невелику плату отримала право на розробку великого нафтогазового родовища у Полтавській області.

Таке рішення суд прийняв 28 лютого.

"Суд постановив апеляційну скаргу компанії Укрнафта залишити без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 грудня 2017 року залишити без змін. Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів шляхом подачі касаційної скарги до Верховного суду України", - сказав суддя.

Відео дня

У свою чергу, захист Укрнафти заявив, що таке рішення було очікуваним. Рішення будуть оскаржувати у Верховному суді України, якщо буде таким самим, то Укрнафта буде звертатися до європейських судів.

"Сьогодні ми просили відведення колегії суддів, тому що виявили обставини, які говорять про адміністративний вплив і тиск з боку члена Вищої ради правосуддя (Олексія, - ред) Маловацького на цю колегію суддів", - сказав захист Укрнафти.

Крім того, в Укрнафті додали, що у разі задоволення вимог компанії і скасування цих судових рішень, Укрнафта притягне суддів до відповідальності за прийняття завідома неправомірних рішень.

Нагадаємо, раніше журналісти програми Схеми повідомили, що 18 травня 2017 року, Держгеонадра передала спеціальний дозвіл фірмі Аркона Газ-Енергія без всякого аукціону. Він обійшовся їй всього в 3,8 млн грн. В Укрнафті стверджують, що це в кілька десятків разів нижче ринкової ціни.

У Державній службі геології та надр (Держгеонадрах) свою відмову Укрнафті пояснюють "невідповідністю" пакету документів

Також повідомлялося, що за даними Держгеонадр, вперше фірма виявила бажання отримати відповідний спеціальний дозвіл в березні 2016 року. На той момент статутний капітал Аркона Газ-Енергія становив лише 4 тис. грн. А її єдиним власником був Ігор Мичко, який раніше працював в прокуратурі Донецької області.

Крім того, Схеми знайшли і більш істотні докази зв'язку Олексія Маловацький - юриста з команди Петра Порошенка, нині члена Вищої ради правосуддя, з фірмою, яка отримала дозвіл на видобуток газу у Полтавській області.

Показати ще новини
Радіо NV
X