Укрнафта припинила поставки газу компанії Коломойського

7 травня 2018, 18:21
465
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Контракт з Дніпроазотом закінчився ще в кінці минулого року

Напівдержавна компанія Укрнафта припинила поставки на підконтрольний Ігорю Коломойському Дніпроазот, а з початку квітня перейшла до реалізації газу власного видобутку на відкритих аукціонах та за двосторонніми угодами.

Про це йдеться у прес-релізі Укрнафти.

Усього минулого місяця компанія реалізувала 31 млн куб. м газу власного видобутку.

Зазначається, що наприкінці 2017 року завершилася двостороння угода з Дніпроазотом. Згідно з нею, компанія переробляла весь обсяг газу власного видобутку в аміак на орендованих потужностях заводу та реалізувала кінцевий продукт безпосередньо підприємству.

У рамках контракту у 2017 році Укрнафта реалізувала 0,5 млн тонн аміаку за цінами, які ґрунтувались на оптовому характері пропозиції.

Наразі Укрнафта не займається виробництвом аміаку на жодних умовах і знаходиться в процесі передачі відповідних потужностей Дніпроазоту, підкреслили в компанії.

Нагадаємо, що раніше у ЗМІ писали, що Укрнафта за підсумками 2017 року недоотримала 2,3 млрд грн доходу від реалізації аміаку Дніпроазот через велику різницю в ринковій вартості і фактичною ціною продажу сировини.

У свою чергу, в Укрнафті повідомили, що така інформація не є достовірною.

“Фаховий аналіз з цього питання раніше проводила Державна аудиторська служба України за ініціативою НАБУ (Національне антикорупційне бюро - ред.) і визначені в двосторонньому договорі з Дніпроазотом ціни на аміак Укрнафти отримали незалежне обґрунтування”, - повідомили в компанії.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

За підсумками 2017 року Укрнафта отримала 444 млн грн чистого прибутку порівняно із чистим збитком у 8,7 млрд грн роком раніше.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
Політика

Сьогодні, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"

Головне

Політика

Вчора, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале
Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату