Укрнафта припинила поставки газу компанії Коломойського

7 травня 2018, 18:21

Напівдержавна компанія Укрнафта припинила поставки на підконтрольний Ігорю Коломойському Дніпроазот, а з початку квітня перейшла до реалізації газу власного видобутку на відкритих аукціонах та за двосторонніми угодами.

Про це йдеться у прес-релізі Укрнафти.

Усього минулого місяця компанія реалізувала 31 млн куб. м газу власного видобутку.

Зазначається, що наприкінці 2017 року завершилася двостороння угода з Дніпроазотом. Згідно з нею, компанія переробляла весь обсяг газу власного видобутку в аміак на орендованих потужностях заводу та реалізувала кінцевий продукт безпосередньо підприємству.

Відео дня

У рамках контракту у 2017 році Укрнафта реалізувала 0,5 млн тонн аміаку за цінами, які ґрунтувались на оптовому характері пропозиції.

Наразі Укрнафта не займається виробництвом аміаку на жодних умовах і знаходиться в процесі передачі відповідних потужностей Дніпроазоту, підкреслили в компанії.

Нагадаємо, що раніше у ЗМІ писали, що Укрнафта за підсумками 2017 року недоотримала 2,3 млрд грн доходу від реалізації аміаку Дніпроазот через велику різницю в ринковій вартості і фактичною ціною продажу сировини.

У свою чергу, в Укрнафті повідомили, що така інформація не є достовірною.

“Фаховий аналіз з цього питання раніше проводила Державна аудиторська служба України за ініціативою НАБУ (Національне антикорупційне бюро - ред.) і визначені в двосторонньому договорі з Дніпроазотом ціни на аміак Укрнафти отримали незалежне обґрунтування”, - повідомили в компанії.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

За підсумками 2017 року Укрнафта отримала 444 млн грн чистого прибутку порівняно із чистим збитком у 8,7 млрд грн роком раніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X