Укрнафта звернулася за допомогою до Порошенка

2 червня 2017, 14:16
Найбільша українська нафтовидобувна компанія Укрнафта звернулася до президента України Петра Порошенка з закликом запобігти знищенню компанії через дії державних органів, які блокують діяльність підприємства

Про це повідомила прес-служба Укрнафти.

Відзначається, що відкритий лист до президента України підписали члени правління та керівники 18 структурних підрозділів Укрнафти.

Відео дня

"Наш обов'язок попередити, що дії держорганів щодо блокування діяльності компанії матимуть катастрофічні наслідки для Укрнафти, приведуть до зупинки її роботи, від чого держава втратить власний видобуток нафти і мільярди гривень податків. Втрати досягнуто 290 тис. тонн нафти і конденсату, 128 млн м3 нафтового газу, 88 млн м3 природного газу за рік. При цьому, після зупинки частину видобуваються обсягів буде втрачена безповоротно. Приблизно 1500 співробітників у Сумській області можуть втратити стабільну роботу вже у найближчі місяці "- йдеться в листі.

Як зазначається, Держгеонадра незаконно відмовляє компанії в продовженні спеціальних дозволів, термін дії яких закінчується у 2017 році, чим фактично блокує видобуток нафти і газу.

За даними компанії, Укрнафта може втратити до 20% річного обсягу видобутку нафти вже в цьому році і 50% в наступному році. Також наголошується, що фіскальна служба намагається описати у податкову заставу операційної активи і ініціює зупинку видаткових операцій Укрнафти.

"Такі дії не тільки не вирішать проблему багатомільярдного податкового боргу, але приведуть до зупинки підприємства і несплаті поточних податків. З іншого боку, пропозиції правління, зокрема, щодо негайного фінансового оздоровлення Укрнафти не отримали належного розгляду", - уточнюють в компанії.

Укрнафта підкреслює, що має законне право на продовження ліцензій і держава зобов'язана захистити це право.

"Ми просимо доручити Кабінету Міністрів України негайно розпочати процес фінансового оздоровлення Укрнафти, що дозволить зберегти компанію і повернути кошти до державного бюджету. Часу на зволікання не залишилося", - йдеться в зверненні.

Станом на 31 березня податкова заборгованість Укрнафти склала 13,461 млрд гривень. Крім того, Фіскальна служба намагається описати у податкову заставу активи операційної діяльності Укрнафти.

Нагадаємо, що в 2017 році закінчується термін дії спецдозволів компанії на 9 родовищах.


50% + 1 акція Укрнафти належить НАК Нафтогаз України, за 13,6% - компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited і 12,9% - Bordo Management Limited, ще 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.

Показати ще новини
Радіо NV
X