ДФС запропонувала посилити контроль за ринком сигарет

25 червня 2018, 08:10

Державна фіскальна служба (ДФС) запропонувала впровадження електронної системи контролю за виробництвом тютюнових виробів.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

"Державна фіскальна служба активізувала переговорний процес з учасниками тютюнового ринку щодо запровадження електронної системи контролю за виробництвом та обігом сигарет. Це - дієвий спосіб запобігання появі на ринку фальсифікованої продукції", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

При цьому представники бізнесу зазначили, що кожен великий виробник на підприємстві має свою систему контролю, яка передбачає можливість відстеження шляху пачки сигарет від виробника до кінцевого споживача (track & trace) за допомогою унікального ідентифікатора.

Електронна акцизна марка, на їхню думку, має працювати аналогічно.

"На сьогодні є кілька варіантів того, якою має бути електронна акцизна марка, як буде працювати ця система. На мою думку, необхідно вибрати один варіант, доопрацювати його з урахуванням інтересів держави та бізнесу і передавати на розгляд законотворцям", - сказав глава ДФС Мирослав Продан.

Як повідомлялося, загальний обсяг ринку сигарет в Україні за 2017 рік скоротився на 8,2% - до 67,1 млрд шт. переважно за рахунок впливу зростання цін і збільшення незаконної торгівлі.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року в Україні на 30% підвищився акциз на тютюнові вироби.

Крім того, з кожним роком в майбутньому акциз буде підвищуватися на 20%, поки не досягне європейського рівня в €90 за тисячу сигарет.

У квітні в Україні запропонували ввести новий тютюновий акциз.

Також з 1 липня 2018 року буде запроваджено нові акцизні марки для тютюнових виробів. Зміна не торкнеться сигарет з фільтром і без фільтра, цигарок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X