ДФС скасувала 200-мільйонний штраф великій тютюновій компанії

14 червня 2018, 15:36

Державна фіскальна служба (ДФС) скасувала штраф на суму майже 200 млн грн міжнародній тютюновій компанії British American Tobacco (BAT).

Такі дані повідомили в Раді бізнес-омбудсмена, передає Інтерфакс-Україна.

Компанія подала скаргу на початку цього року. Справа стосувалася звинувачень у заниженні податкових зобов'язань на суму понад 180 млн грн.

Відео дня

"В кінці 2016- го та 2017 років рр. Верховна Рада підвищила акциз на тютюнові вироби на 40% і майже 30% відповідно. Як правило, для кінцевих покупців це означає пропорційне зростання вартості продукції. Однак, за словами скаржника, щоб різко не підвищувати ціни, він запланував поступове збільшення вартості готової продукції. При цьому витрати на оплату акцизу на цей перехідний період на початку року він брав на себе. Таким чином, на початку 2017 го і 2018 рр. виробник реалізував сигарети за ціною нижче собівартості", - пояснили в раді.

ДФС визнала ці дії неправомірними, оскільки дані операції, на думку відомства, не відносилися до звичайної господарської діяльності, а були спрямовані на заниження власних податкових зобов'язань. Відповідно, на всю партію реалізованих сигарет податкова донарахувала ПДВ і штраф - на загальну суму майже 200 млн грн.

Як наголошується в повідомленні, інспектор Ради бізнес-омбудсмена звернув увагу ДФС на те, що законодавство дозволяє здійснювати збиткові господарські операції, якщо вони мають належну ділову мету.

"У цьому випадку виробник відмовився від різкого підвищення ціни і пішов на короткочасну втрату маржі для збереження частки ринку. Надалі компанія поступово підняла ціни, що дозволило зберегти прибутковість", - відзначили в Раді.

В результаті ДФС скасувала донарахування і штраф майже в повному обсязі, справа була закрита на початку квітня.

У прес-службі British American Tobacco підтвердили факт скасування штрафу, однак відмовилися уточнити загальну суму претензій.


British American Tobacco (BAT) - велика міжнародна тютюнова компанія. В Україні їй належить Тютюнова компанія В.А.Т.-Прилуки, заснована в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики.

В Україні компанія виробляє і продає марки сигарет Kent, Rothmans, Vogue, Dunhill, Pall Mall, Lucky Strike, Capri, Прилуки Особливі, Козак. Експортує продукцію в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Сінгапур.

Показати ще новини
Радіо NV
X