Укренерго спільно зі словацькою компанією побудує нову лінію електропередач

5 жовтня 2018, 13:52

Укренерго і словацький оператор системи передачі електроенергії SEPS погодили будівництво нової лінії електропередач (ЛЕП) як оптимальнетехнічне рішення щодо нарощування пропускної спроможності перетину Україна-Словаччина.

Про це повідомили у прес-службі української компанії.

Так, згідно з домовленостями, буде побудована нова повітряна лінія (ПЛ) 400 кВ, яка з'єднає існуючі підстанції (ПС) 400 кВ Мукачево і Вельке Капушани в одноколовому варіанті з можливістю подальшої модернізації її до двоколової у разі збільшення обсягу міждержавних перетоків.

Відео дня

Крім того, в рамках проекту також планується провести реконструкцію відкритого розподільчого пристрою 400 кВ на ПС Мукачево.

"У найближчі 3-4 роки на ПС 400 кВ "Мукачево" передбачається заміна наявного автотрансформатора (АТ-3) 400/220 кВ (1964 року установки), а також облаштування комплектного розподільчого пристрою з електрогазовою ізоляцією (КРПЕ) 400 кВ", - відзначили в компанії.

Також зазначається, що з огляду на стан існуючої ПЛ 400 кВ Мукачево-Вельке Капушани, яка працює з 1963 року, її модернізація визнана недоцільною. Лінія працюватиме до запуску нової ПЛ.

Нагадаємо, що даний проект є кандидатом в "проекти взаємного інтересу" (PMI), перелік яких буде затверджено Радою міністрів Енергетичного співтовариства восени 2018 року.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X