Укренерго розпочало спір із Росією через втрачені активи в Криму

10 квітня 2018, 11:48

Державне підприємство Укренерго вручило російській стороні офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів компанії в окупованому Криму.

Про це повідомив глава Укренерго Всеволод Ковальчук на своїй Facebook-сторінці.

Конверти отримали міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр фінансів Антон Силуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем’єр-міністр Дмитро Медведєв і президент Росії Володимир Путін.

Відео дня

Укренерго у цій справі представляють юристи міжнародної юридичної компанії Covington & Burling LLP, яка раніше допомагала подати аналогічний позов Національній акціонерній компанії Нафтогаз України.

Ковальчук відзначив, що якщо Укренерго не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, компанія зможе подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз.

Позов буде стосуватися не лише майна, яке компанія втратила через анексію півострова, але й доходів, які недоотримало Укренерго.

“Тільки наша кримська електромережа коштує близько $1 млрд. Це тисячі ліній електропередачі, десятки електричних підстанцій та багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювалися українські енергетики”, - відзначив Ковальчук.


Укренерго здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X