Укренерго перейшло в управління Міненерго

20 вересня 2021, 11:16

НЕК Укренерго перейшло в управління Міністерства енергетики від Міністерства фінансів.

Інформацію про це сьогодні опублікували на сайті держкомпанії.

Згідно з документом, 16 вересня власником 100% акцій Укренерго стала держава в особі Міненерго. Це міністерство отримало статус керуючого рахунком в цінних паперах НЕК Укренерго.

Відео дня

Відзначається, що, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів від 28 липня № 833-р, погоджено пропозицію Міністерства економіки про передачу повноважень з управління корпоративними правами, що належать державі в статутному капіталі Укренерго, Міністерству енергетики та доручено Міністерству фінансів спільно з Міністерством енергетики «здійснити в установленому порядку заходи, необхідні для оформлення корпоративних прав держави в статутному капіталі НЕК Укренерго».

«На виконання розпорядження №833-р Міністерством енергетики України вчинено дії, пов'язані з внесенням змін до анкети рахунку в цінних паперах держави по відношенню до себе як керуючого рахунком у цінних паперах держави щодо цінних паперів, переданих Міненерго в управління», - зазначено в документі.

Крім того, Міненерго отримало повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі в статутному капіталі АТ Магістральні газопроводи України, і функції з управління єдиним майновим комплексом держпідприємства Оператор ринку.

«Оскільки міністерство формує політику в сфері енергетики передача цих повноважень сприятиме підвищенню ефективності роботи об'єднаної енергетичної системи, інтеграції українського в європейський енергетичний ринок», - пояснювали в міністерстві.

Показати ще новини
Радіо NV
X