Укренерго буде судитися за кримські активи

21 жовтня 2016, 18:24
Держпідприємство Укренерго планує подавати позов до міжнародного суду з вимогою відшкодувати збитки, заподіяні незаконним захопленням своїх активів в результаті анексії Криму, проти новоствореного Крименерго

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов'язки директора компанії Всеволод Ковальчук, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми не з державою Росія будемо судитися, а з конкретними юридичними особами, які зараз користуються нашим майном, тобто з Крименерго", - сказав він.

Відео дня

За його словами, дане підприємство, незважаючи на свою приналежність до Криму, зареєстроване як юридична особа за законами РФ.

"Всіма реєстрами Фонду державного майна підтверджено, що це майно України, а користуються ним окупанти. Ми не отримуємо грошей, ми не отримуємо амортизації, ми не отримуємо прибутку від експлуатації, тому маємо повне право претендувати на компенсацію", - додав Ковальчук.

Він зазначив, що питання не в тому, який правовий статус Криму і що про це думає Росія, а в тому, що юридична особа РФ під прикриттям російської армії забрало майно Укренерго і на ньому заробляє гроші.

"Суть позову буде приблизно в цьому, а не в політиці", - сказав глава компанії.

Нагадаємо, що новостворене Крименерго працює в статусі державного унітарного підприємства. До анексії РФ Криму компанія називалася ДТЕК Крименерго і входила в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Показати ще новини
Радіо NV
X