Укравтодор переходить на капітальний ремонт доріг

25 квітня 2017, 14:58
З 2019 року Укравтодор займеться тільки капітальним ремонтом доріг у країні

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив керівник Укравтодору Славомір Новак.

У найближчі п'ять років ремонт і будівництво доріг в Україні фінансуватимуть три джерела. За словами Новака, основним джерелом будуть гроші з державного бюджету, куди вони надходять у вигляді податків і зборів, які стягуються з автомобілістів. Ці кошти підуть на середній і капітальний ремонт доріг державного значення.

Відео дня

Друге джерело – це будуть кошти міжнародних фінансових організацій (МФО) і, можливо, гранти Євросоюзу. А третє – це гроші приватних інвесторів, які підуть на розвиток доріг на умовах концесії. "Однак з 2019 року ми хочемо відмовитися від проведення середнього ремонту і перейти тільки на капітальний ремонт", - пояснив керівника Укравтодору.

Середній ремонт – це лише тимчасовий захід, розповів НВ Бізнес радник керівника Укравтодору Олександр Кава. За вартістю вона коштує в 60-70% від витрат на капітальний ремонт. А гарантія на ці роботи в рази менша. Так, після капітального ремонту дороги гарантія становить 10-12 років. А по середньому та поточному ремонту – тільки 3 або 4 роки.

В Європі діє лише капітальний ремонт доріг або реконструкція. За словами Кави, середній ремонт – це винятково українське ноу-хау. Воно продиктоване тим, що у нас в законі прописані такі норми, які не дозволяють фінансувати капітальний ремонт коштом держбюджету. І від цієї норми нам краще відмовитися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X