Українцям запропонували інноваційну альтернативу традиційним юристам

7 грудня 2015, 10:00
PR

В Україні запустили технологічний онлайн-сервіс BITLEX. Ця платформа дозволяє швидко і недорого отримати доступ до послуг юристів.

Право може швидко і ефективно працювати на благо громадян. Скептичним по відношенню до законодавства українцям це може здатися утопією. Інтернет та інновації змінюють навіть цю складну систему. І мова не про правові блоги, сторінки в соцмережах або наради по скайпу. Сприйнятливі до прогресу американці вже охрестили нове явище eLawyering (е-юриспруденція).

Відео дня

«eLawyering об'єднує всі способи, якими правознавці можуть робити свою роботу за допомогою мережі і супутніх технологій. Інтерв'ю, розслідування, консультації, підготовка документів, аналіз, переговори, менеджмент — для всього цього є доступні інтернет-інструменти», - стверджує гасло Американської асоціації юристів.

Традиційним адвокатам і нотаріусам це навряд чи сподобається, але інвестори все частіше вкладають мільйони саме в eLawyering. Мета — вивести цю консервативну сферу в цифрове середовище і перевести звичні способи вирішення юридичних питань в онлайн. Ще у 2011 році Google Ventures інвестували 18,5 мільйонів доларів в Rocket Lawyer, який називає себе "найбільш швидкозростаючим правовим онлайн-сервісом". До того моменту заснований у 2008-му юридичний стартап допомагав 70 тисячам користувачів за день. Прибуток за чотири роки подвоївся до 10 мільйонів доларів.

Завдяки поєднанню IT і права мільйони американців змогли отримати необхідну правову допомогу в рази дешевше традиційного наймання адвоката. Сучасні технології надали для цього всі можливості. Десятки простих онлайн-консультацій, поради юристів по телефону, планшету або ноутбуку спростили бюрократичні процедури як для звичайних громадян, так і для власників малого бізнесу і підприємців. На кінець 2015-го компанія заявила про 20 млн клієнтів.

Успіх Rocket Lawyer, як і його найближчого конкурента LegalZoom, відображає запит часу. Юридичні послуги традиційно асоціюються зі складністю, безліччю паперів та високими витратами. Розвиток комунікацій усунув ці складності. Хмарні технології відкрили віртуальні юридичні консультації. Більше не потрібно їхати до знайомого адвоката, залежати від десятків документів або місцезнаходження. Працюють в онлайн-офісах досвідчені юристи — швидке розв'язання популярних проблем дозволяє їм заробляти більше, ніж у звичній конторі.

Вирішення правових питань у мережі відтепер доступне і українцям. Восени цього року проект BITLEX разом з одним із лідерів сфери правових послуг Jurimex запустив юридичну онлайн-платформу. Одним з мотивів для її запуску стала криза на українському ринку. Популярність юридичної освіти перенаситила ринок фахівцями, яким важко знайти роботу. Через це вони кинулися в інтернет, пропонувати свої послуги на фріланс-основі. Вже є кілька бірж, де клієнти і юристи знаходять один одного. Однак такий підхід несе ризики.

«Проблема існуючих ресурсів — це якість. Ніколи не знаєш, хто тебе консультує, який досвід має юрист, скільки він виграв справ. Чи справжній взагалі його диплом. Юристів багато, але не варто забувати, що відмінних фахівців завжди не вистачає", - пояснили в Jurimex.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У проекті BITLEX клієнтів будуть консультувати тільки професіонали з Jurimex. Платформу можуть використовувати як звичайні громадяни, так і бізнес. Зараз на ній можна самостійно сконструювати юридичний документ або одержати відповідь-консультацію фахівця протягом доби. При необхідності юриста можна викликати терміново всього у два кліка. Формування першого документа та отримання першої консультації безкоштовні для нових користувачів.

У найближчому майбутньому BITLEX має намір втілити систему "юридичного страхування". Ця концепція працює, як передплачені послуги мобільного зв'язку. Абонемент на місяць-півроку-рік страхує людину або її бізнес від правових складнощів. Платформа надає йому персонального юриста, що обходиться вдвічі-втричі дешевше, ніж наймання особистого правознавця або ж утримання юрвідділу.

bitlex_board_rus

bitlex_board_rus Фото:

Українці стрімко звикли до онлайн-покупок товарів і послуг різного роду — тільки за перший квартал 2015 кількість покупок в інтернет-магазинах зросла на 65% рік до року. Увага до юридичних послуг не змусить себе чекати. У США, де цей ринок розвивається вже більше семи років, звичайні громадяни становили 52% користувачів онлайн-юрконсультацій. Ще 41%, за даними IBISWorld, припав на бізнес, а 7% - на третій сектор, а також державу.

«У нас немає ніяких обмежень. Ми проконсультуємо і молодого бізнесмена, і пенсіонера. Неважливо, якого віку наш клієнт. Єдина умова — інноваційність людини та її відкритість до нового», - підкреслили в BITLEX.

Прогноз Американської асоціації юристів пророкує вибухове зростання використання мобільних технологій адвокатами, які зможуть вести практику "де завгодно і коли завгодно". У 2016 очікується запуск спецкурсів з онлайн-юриспруденції у провідних вузах США. За допомогою BITLEX українці зможуть використовувати останнє слово IT і права вже сьогодні.

Показати ще новини
Радіо NV
X