Українцям можуть повернути видачу паперових свідоцтв на нерухомість

16 серпня 2016, 12:52
Заступник міністра юстиції Павло Мороз заявив, що відомство пропонує внести поправки в законодавство для видачі за бажанням клієнта паперових свідоцтв про право власності на нерухомість, передає Інтерфакс-Україна

"Частина громадян хочуть по-старому – щоб був папірець. Для них ми хочемо повернути бланки в добровільному порядку. Якщо хочете на додаток до електронної виписки ще й паперове свідоцтво з унікальним кодом – будь ласка, платіть гроші і отримуйте. Це буде просто добровільна додаткова опція", – повідомив Мороз.

Відео дня

У держреєстру прав на нерухомість внесуть позначку, що видавалося паперове свідоцтво, і надалі здійснити реєстраційну дію без нього буде неможливо.

Мороз зазначив, що права власності достатньо захищені і без додаткового паперового підтвердження.

"Виписки достатньо – вона унікальна, містить електронний код, її підробити не можна, так як вона в реєстрі", – зазначив заступник міністра.

Крім того, у Міністерстві пропонують посилити процедуру відкриття нового розділу в держреєстрі, яка зараз надто проста.

"Уявіть собі новий багатоквартирний будинок. Щоб продати в ньому квартиру, треба відкрити новий розділ. Рейдерські захоплення здійснювалися шляхом відкриття нових розділів: є відкритий розділ із законним власником, а рейдер, точніше реєстратор, відкриває новий розділ і реєструє цей об'єкт вже з новим власником", – пояснив Мороз.

Новий розділ потрібен тільки забудовникам. Для них зміна процедури не стане проблемою, а додатковою гарантією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X