Українці стали менше їздити на роботу до Польщі

28 вересня 2018, 08:10

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців.

Про це йдеться у відповідному звіті Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, передає Радіо Польща.

На думку голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, введення безвізового режиму з Україною та відтік сезонних працівників з України далі на захід.

Відео дня

"Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих в Польщі заявок на працевлаштування громадян з України. По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В межах цих змін також були зроблені заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками. по-друге, в I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною - незважаючи на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС. По-третє, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, в першій половині 2018 року українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль", - зазначив експерт.

Згідно з рапортом Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, у першій половині 2018 року було зареєстровано 692, 4 тис. заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212,3 тис. менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Раніше польська Gazeta Prawna зазначила, що українські заробітчани - на другому місці за впливом на польську економіку. За даними Нацбанку Польщі, українці переказують понад 90% від усього обсягу транзакцій за кордон.

Зазначимо, що Міністерство соціальної політики прогнозує в найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X