Українці все більше цікавляться іномарками

24 травня 2016, 15:59
У першому кварталі 2016 року імпорт легкових автомобілів в Україну виріс на третину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Державна служба статистики України

За підсумками перших трьох місяців 2016 року в Україну імпортовано 16,3 тис. автомобілів. Цей показник виявився на 35% більше аналогічного періоду 2015 року (12,07 тис. машин). Загальна вартість імпортованих автомобілів за цей період стноавила понад $271 млн.

Відео дня

У той же час експорт автомобілів з України за перший квартал 2016 року скоротився більш ніж у два рази (з 115 до 51 машини). Загальна вартість яких становила $1,45 млн.

Зростання імпорту легкових автомобілів директор з маркетингу й комунікацій компанії Рено Україна Оксана Борейко пов'язує з тим, що минулий рік був дном авторинку. За цей період продали близько 3 тис. автомобілів марки Renault. "Зараз пішло пожвавлення, стабілізація і більше стали давати кредитів", – говорить Борейко.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко погоджується, що січень-квітень минулого року були найгірші місяці з продажу, гірше яких бути не може.

За словами PR-менеджера Ніссан Мотор Україна Володимира Іванова, якщо на початку року планували ринок на рівні 45-50 тис. автомобілів, то із збільшенням продажів зараз йде перегляд у багатьох автомобільних компаній. "При сприятливих умовах вони вже орієнтуються на зростання до 70-72 тис. автомобілів", – говорить Іванов.

Раніше, галузева асоціація Укравтопром повідомляла, що в першому кварталі 2016 року було продано 12,3 тис. нових легкових автомобілів, що на 58% більше результату аналогічного періоду минулого року. Найбільш продаваними марками була Toyota – 1249 машин, Renault – 1202 і Nissan – 829.

У компанії Renault зазначають, що торік легкові та комерційні автомобілі були на рівні 51 тис. "При сприятливих умовах ця цифра в цьому році може стати на рівні 70 тис автомобілів", – пояснює Борейко.

Зараз автомобільні компанії і дилери поступово відновлюють ринок. "Якщо ж щось буде з гривнею, законодавством і безпекою в країні, то таких цифр продажів очікувати не варто однозначно", – зазначає Іванов.

Назаренко відзначає, що зростання ринку буде продовжуватися на рівні 23-25% (близько 58 тис. машин у рік), якщо звичайно законодавці не завадять прийняттям певних законів. За його словами, може завадити зростанню, якщо на автомобілі з пробігом приберуть акциз або дозволять тимчасове ввезення іноземних автомобілів на один рік без розмитнення. "Тобто дозволять не платити податки", – говорить він. – "Такі законопроекти будуть гальмувати продажі нових автомобілів".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X