Українці назвали зарплату, необхідну їм для гідного життя - опитування

25 лютого 2016, 17:14
Для гідного життя в Україні необхідно заробляти не менше 20 тисяч гривень на місяць

Про це йдеться в даних опитування міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Так, 25% опитаних вважають, що гідна зарплата повинна складати не менше 20 тисяч гривень, по 20% респондентів назвали гідною оплату праці в розмірі не менше 30 і 50 тисяч гривень. Разом з тим, 12% вистачило б і зарплати в 15 тисяч гривень, 11% - в 10 тисяч гривень. Лише 2% вважають зарплату в 5 тисяч гривень і меншу достатньою.

Відео дня

Фото: hh.ua
Фото: hh.ua Фото:

Як відзначають експерти кадрового порталу, сьогодні середня зарплата по Україні становить 3-4 тис. грн, в Києві трохи більше - в середньому 7 тис. грн.

Заради високооплачуваної роботи більше половини українців готові виїхати в іншу країну (57%) і працювати ненормований робочий день (54%). Також більше чверті громадян стверджують, що заради гідної оплати праці будуть займатися справою, до якої байдужі (29%). Ще 18% респондентів готові терпіти будь-які труднощі, 17% - працювати без вихідних. Втім, менше 10% громадян заради високої зарплати готові працювати в неприємному колективі, жертвувати своїм дозвіллям і гарним настроєм, а також займатися ненависною справою (8%, 7% і 3% відповідно). Цікаво, що 17% опитаних заявили, що працюють в задоволення і гроші для них - не головне.

Фото: hh.ua
Фото: hh.ua Фото:

Згідно з опитуванням, громадяни бачать "гідне життя" як можливість займатися улюбленою справою, маючи фінансову незалежність; задоволення будь-яких потреб та втілення мрій; почуття безпеки і впевненість в забезпеченій старості; доступ до якісної медицини та освіти, комфортне житло, особистий транспорт, а також можливість відпочивати і подорожувати.

Опитування було проведено в січні 2016 року. У ньому взяли участь 3282 респонденти з різних регіонів України.

Нагадаємо, минулої осені експерти назвали найбільш затребуваних в Україні фахівців і найбільш "перегріті" вакансії в найбільших містах країни.

НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X