Український тютюновий монополіст заплатив ще 200 мільйонів штрафу

15 травня 2017, 12:44
Другий транш з 300 млн грн штрафу компанії Тедіс Україна (раніше Мегаполіс-Україна) 13 травня надійшов на рахунки Держказначейства

"Після завершення перевірки Держфінмоніторингу другий транш 300-мільйонного штрафу, накладеного на ТОВ Тедіс Україна, перераховано до держбюджету", - повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган на своїй Facebook-сторінці.

Відео дня

Вона також нагадала, що перша частина штрафу в сумі близько 106,5 млн грн була перерахована відразу, 26 квітня.

"Причинами затримки в надходженні частини коштів у якості штрафу на казначейські рахунки стали організаційні та процесуальні особливості і обмеження, пов'язані з розслідуванням кримінального провадження стосовно керівників компанії Тедіс Україна в ухиленні від сплати податків та фіктивного підприємництва. Однак уже в суботу, 13 травня, з банківських рахунків Тедіс Україна, згідно з платіжними дорученнями, опублікованими на сайті ГПУ 26 квітня, гроші були перераховані на адресу Держказначейства", - пояснила Вона.

Згідно з опублікованими документами, на рахунки надійшли 60,5 млн грн і 132,8 млн грн.


АМКУ в кінці 2016 року наклав на Tedis Ukraine штрафи в розмірі 431 млн грн за зловживання монопольним становищем, однак компанія оскаржила це рішення в суді.


Нагадаємо, департамент у сфері економіки ГПУ разом з Головною військовою прокуратурою при оперативній підтримці підрозділів Національної поліції викрили схему особливо великого ухилення від сплати податків та незаконного виведення мільярдів гривень за кордон, у тому числі для фінансування тероризму.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що 31 березня більше тисячі оперативників з різних силових відомств проводять слідчі дії щодо компанії-дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ Мегаполіс-Україна, який зараз називається Тедіс-Україна.

Вранці 31 березня також стало відомо, що з самого ранку співробітники ГПУ проводять обшук в Антимонопольному комітеті України.

За словами співробітниці АМКУ Світлани Панайотиди, слідчі дії проводяться по справі компанії Тедіс і за санкцією Печерського райсуду Києва.

Генеральна прокуратура звинувачує Антимонопольний комітет сприяння монопольному становищу Тедіс Україна на ринку дистрибуції тютюнових виробів.

12 квітня стало відомо, що Печерський районний суд наклав арешт на корпоративні права і кошти на рахунку дистрибуційної компанії Тедіс Україна в Приватбанку.

Досудове розслідування встановило, що з 2012 року по теперішній час дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ Мегаполіс Україна є, зокрема громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовані санкції у вигляді заборони виведення коштів з України за кордон.

Однак 21 квітня Тедіс Україна опублікувала список своїх бенефіціарів, згідно з яким компанія контролюється громадянином України Борисом Кауфманом і двома громадянами Великобританії - Річардом Даксбери (Richard Duxbury) і Річардом Доріаном Фенхальцем (Richard Dorian Fenhalls).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X