Український ринок у 2017 році покинули 14 банків

22 лютого 2018, 09:35

У 2017 році з ринку пішло 14 банків, на які на початок року припадало 1,7% чистих активів всієї банківської системи України.

Про це йдеться у квартальному звіті Огляд банківського сектора Національного банку.

У звіті наголошується, що частка державних фінустанов у чистих активах зросла на 3,6 п.п. до 54,9%. Частка банків з приватним капіталом зросла завдяки активному кредитуванню і купівлі декількох банків у іноземних власників.

Відео дня

Крім того, рівень концентрації помірно зріс: на 20 найбільших фінустанов припадає 90,7% чистих активів системи.

Зазначається, що за рік чисті активи банків зросли на 6,4%. Найбільші темпи зростання активів спостерігалися у IV кварталі (+ 4,3%). В результаті докапіталізації держбанків портфель ОВДП за системою збільшився на 107 млрд грн. При цьому обсяги міжбанківських кредитів і коштів у НБУ знизилися на 27 млрд грн. Чисті кредити, скориговані на резерви, практично не змінилися за фіксованим курсом.

Портфель валютних кредитів помітно зменшився внаслідок списань і реструктуризацій, але зростання гривневого кредитування компенсував це скорочення.

Нагадаємо, що 2017 рік банківський сектор України завершив зі збитком 24,4 млрд грн. Збиток переважно сформували Приватбанк і два банки з російським капіталом.

Показати ще новини
Радіо NV
X