Український лоукостер задумався про використання літаків Антонова

20 червня 2018, 14:14

Авіакомпанія SkyUp вивчає можливість залучення літаків українського виробництва для проведення внутрішніх перевезень.

Про це повідомив співзасновник компанії Юрій Альба, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми зустрічалися з головним конструктором Антонова щодо можливості експлуатації наших вітчизняних літаків на внутрішніх рейсах. Зараз ми ведемо активну переписку з конструкторським бюро, збираємо дані, щоб проаналізувати технічні та економічні характеристики вітчизняних літаків", - заявив він.

Відео дня

Крім того, в компанії мають намір проаналізувати матеріальну базу і навчальні центри, які готують пілотів для експлуатації літаків Антонова.

"У найближчому часі ми зможемо зрозуміти, наскільки плідним буде співробітництво з вітчизняним виробником", - зазначив Альба.

За його словами, зараз перевізник володіє двома літаками Boeing, які компанія отримала в лізинг. У майбутньому SkyUp планує збільшити флот на 10 повітряних суден.

Перша частина передоплати вже проведена, подальші платежі будуть відбуватися щорічно відповідно до графіка.

"Передоплата - $4 млн. Вона передбачала контракти на поставки п'яти літаків в 2023 році і п'яти літаків - в 2024 році. Також в цю передоплату увійшло підписання контракту за лізингом поточних літаків, які перейшли від Малазійських авіаліній, і які зараз виконують приватні рейси для туроператора", - пояснив Альба.


Авіакомпанія SkyUp (Скайап) була зареєстрована в червні 2017 року Києві. Її керівником став відомий авіаційний експерт, який раніше працював в ряді авіакомпаній, Євген Хайнацкий.

Засновником SkyUp виступила компанія ACS-Україна Тетяни Альби і Юрія Альби, яким також належить туроператор JoinUp.

Зараз флот авіакомпанії складається з середньомагістральних суден типу Боїнг 737-800 NG (Neхt Generation) ємністю Y189 місць 2013 року випуску. Це наймолодший флот серед українських авіакомпаній - середній вік повітряних суден становить 4 роки. У 2018 році флот буде збільшений до 5-ти літаків. Динаміка розвитку передбачає розширення флоту мінімум на 3 судна в рік на базі бортів Боїнг 737-800 і Боїнг 737МАХ (нове сімейство літаків, який прийде на зміну Боїнга 737NG). У 2019 планується збільшення бортів до 8.


Нагадаємо, що у березні SkyUp і корпорація Boeing підписали контракт на $624 млн на виробництво п'яти літаків серії Boeing 737 MAX з можливістю подальшого дозамовлення ще п'яти.

16 травня SkyUp отримала сертифікат експлуатанта, що дає право на виконання рейсів.

11 червня, Комісія Державіаслужби задовольнила всі заявки українського лоукостера на отримання прав на польоти за 55 регулярними та чартерними маршрутами.

Також SkyUp оголосив про початок продажу квитків на внутрішні рейси. Вартість квитків на них стартує від 499 грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X