Український горілчаний гігант пішов судом на Укрспирт

23 жовтня 2018, 09:53

Українська дистрибуційна компанія (УДК), юрособа холдингу Global Spirits Євгена Черняка, подала позов до суду на державне підприємство Укрспирт щодо зобов'язання укласти договір про постачання спирту на внутрішній ринок ще у 2017 році.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Київської області, пише видання liga.net.

УДК заявляє, що Укрспирт - єдиний суб'єкт господарювання на території України, який отримав ліцензію на оптову торгівлю спиртом етиловим і через постанову Кабінету міністрів України від 29 серпня 2002 року №1266, якою затверджено Порядок визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обсягом, зобов'язаний не пізніше ніж 1 жовтня року, що передує плановому, укласти з постачальниками договори на постачання спирту наступного року, йдеться в матеріалах справи.

Відео дня

Позивач зазначає, що направив відповідачу проект договору 29 вересня 2017 року, але відповідач його не підписав і не вказав, з якими пунктами проекту договору він не згоден.


Global Spirits - великий міжнародний алкогольний холдинг, який об'єднує лікеро-горілчаний завод Хортиця і Одеський коньячний завод, Українська дистрибуційна компанія. Портфель холдингу складається з горілчаних, коньячних і винних брендів. Продукція Global Spirits експортується до більш ніж 87 країн світу. Центральний офіс розташований в Нью-Йорку (США).


Нагадаємо, що 21 листопада 2017 порушено провадження за зазначеним позовом. У грудні 2017 року третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено Міністерство аграрної політики і продовольства. У квітні поточного року розгляд справи припинили, але УДК подала апеляцію і справу продовжили розглядати.

У липні 2018 року від Київського апеляційного господарського суду надійшов запит щодо повернення матеріалів справи для направлення до Верховного суду, в зв'язку з надходженням скарги на постанову апеляційної інстанції, ухвалену у справі. Укрспирт подав касацію, яку Верховний суд відмовився задовольнити.

Постановою Господарського суду Київської області від 27 липня 2018 року провадження за справою зупинено до набуття законної сили судовим актом Верховного суду України за результатами розгляду касаційної скарги Укрспирту на постанову Київського апеляційного господарського суду від 2 липня 2018 року у цій справі.

Справу повернуто до Господарського суду Київської області 11 жовтня 2018 року.


Державне підприємство Укрспирт - найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. Його загальна виробнича потужність становить понад 30 млн декалітрів на рік. Усього до ДП входить 41 виробничий майданчик.

У 2017 році Укрспирт скоротив чистий прибуток у 8 разів, до 12,1 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X