Український депутат ризикує втратити завод у Білорусі - ЗМІ

4 травня 2018, 13:49

Влада Білорусі має намір націоналізувати Оршанський авіаремонтний завод, 60% якого належить президенту компанії Мотор Січ, народному депутату України В'ячеславу Богуслаєву.

Про це пише Белорусский партизан.

Згідно з повідомленням, цього тижня на переговорах Богуслаєва в адміністрації президента Білорусі буде вирішуватися, на яких умовах бізнесмен вийде з капіталу заводу.

Відео дня

Зазначається, що білоруська влада залишила "в заставу" особистий літак депутата, на якому минулого тижня він прилітав до Орші на збори акціонерів білоруського підприємства.

За інформацією джерел видання, передаючи свою частку Білорусі, Мотор Січ може не тільки відмовитися від фінансових претензій до заводу (на суму близько $19 млн), а й заплатити "неустойку" за невиконання зобов'язань за відповідним інвестиційним договором.


Оршанський авіаремонтний завод створено у 1941 році, акціоновано у 2009 році. Підприємство виконує капітальний ремонт різних модифікацій вертольотів Мі-8 (Мі-17), Мі-24 (Мі-35).


Нагадаємо, що на початку 2012 року Мотор Січ купила близько 60% акцій підприємства за 12 млрд рублів, а компанія Системи інвестицій та інновацій, підконтрольна білоруському бізнесменові Олександру Садовому, віддала 8 млрд рублів за інші 40% акцій.

Як пише видання, партнери обіцяли модернізувати підприємство, завантажити його замовленнями, а також вкласти кошти в соціальну інфраструктуру селища Болбасово, де розташований завод. Як новий напрямок була зареєстрована авіакомпанія Орша Ейр і почалася підготовка з розвитку на базі аеродрому логістичного комплексу.

Днями Генпрокуратура Білорусі почала перевірку причин невиконання укладеного в 2012 році інвестдоговору основними акціонерами заводу.

Як розповів Богуслаєв агентству Інтерфакс-Україна, місцевий інвестор відмовився від виконання своєї частини інвестиційних зобов'язань.

"Не розумію, звідки це: взяти і забрати. На ринку можна тільки купити, або викупити. Так працює вся Європа. Потрібно розрахуватися з акціонерами", - прокоментував він інформацію про можливу націоналізацію підприємства.

Богуслаєв зазначив, що з моменту придбання заводу Мотор Січ вклала в розвиток в нього $20 млн.


Мотор Січ - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в більш ніж 100 країн світу. 17,3% акцій підприємства належить компанії АТ Business House Helena (Панама). У 2017 році Мотор Січ збільшила прибуток на 52% (1,1 млрд грн) - до 3,1 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X