Український бізнесмен в суді Лондона звинуватив Коломойського в крадіжці $500 млн - ЗМІ

23 січня 2018, 20:37

Український бізнесмен Вадим Шульман доводить в суді Лондона факт розкрадання у нього Ігорем Коломойським і його партнером Геннадієм Боголюбовим більше $500 млн.

Про це пише видання Kyiv Post, що має позовною заявою Шульмана.

За даними видання, позивач стверджує, що Коломойський вводив його в оману з самого початку їх 15-річних бізнес-відносин - спільної покупки 2000 року Південного гірничо-збагачувального комбінату (ПівдГЗК, Дніпропетровська обл.) І Дніпропетровського металургійного заводу (ДМЗ) ім. Петровського.

Відео дня

Заява, подана в травні 2017 року, містить свідоцтва і про низку інших протиправних діях Коломойського, починаючи з кінця 90-х по 2016 рік, а також епізоди за участю екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, російського олігарха Романа Абрамовича, лідера громадського руху "Український вибір - право народу" Віктора Медведчука, пише Інтефакс-Україна.

Крім того, Шульман стверджує, що Коломойський використовував Приватбанк в якості своєї "скарбнички" і якогось особистого рахунку.

Шульман вимагає від Коломойського і Боголюбова повернення викрадених коштів.

Позивач в заяві також призводить епізод з Коломойським, який стався влітку 2016 року: на тлі зростання тиску на екс-власника Приватбанку через насувається націоналізації фінустанови той умовляв Шульмана "не бити лежачого".

Разом з тим, зазначає Шульман, ще навесні того ж року Боголюбов на зустрічі з ним у Монако переконував, що ніякі кошти не будуть повернуті. "Просто бізнес - нічого особистого", - цитується в позовній заяві Боголюбов.


Вадиму Шульману 58 років, він родом з Кривого Рогу, заробив свій статок в 1990-х роках на перевезеннях вугілля з Донецької області на заводи в Дніпрі, пише Kyiv Post.


Раніше проведений детективами компанії Kroll аудит Приватбанку підтвердив, що банк до націоналізації був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій з боку колишнього менеджменту в інтересах колишніх акціонерів. В результаті, Приватбанку було завдано збитків в мінімум в $5,5 млрд.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X