Інфографіка. Топ-5 країн, які найчастіше наймають українських заробітчан, і зарплати, які вони пропонують

14 березня 2020, 09:22

Європейські країни конкурують за українських робітників. Німеччина, Чехія і Польща спрощують умови працевлаштування, збільшують квоти і зарплати.

Дефіцит робочої сили в Німеччині становить 1,2−1,5 млн осіб. Це підштовхнуло владу ФРН ухвалити закон, що дозволяє місцевим компаніям підбирати і брати на роботу персонал із будь-якої країни світу, пріоритету для громадян Німеччини і ЄС вже не буде. Закон набуває чинності з березня 2020 року. Про це пише журнал НВ в статті Полювання на заробітчан.

Відео дня

За рахунок більш високих доходів Німеччина може залучити українських заробітчан, що нині працюють у Польщі, Чехії та інших країнах Центральної та Східної Європи. Що і підштовхнуло конкурентів за робочу силу до заходів у відповідь.

Так, у Польщі з 2020 року на 15% підвищено рівень мінімальної оплати праці - майже до 600 євро — і обнулено 18% прибутковий податок для молоді до 26 років. А у Чехії квота на працевлаштування українців була збільшена вдвічі - до 40 тис. осіб, також спрощено схему отримання дворічних робочих віз.

Детальніше читайте в матеріалі Полювання на заробітчан. Як європейські країни борються за українців, і чому пощастить не всім.

Показати ще новини
Радіо NV
X