Українські ракетні комплекси Нептун та Вільха вперше представили на міжнародному ринку

18 лютого 2019, 09:16

Компанія Спецтехноекспорт вперше представила моделі наземного комплексу крилатих протикорабельних ракет Нептун та високоточної системи залпового вогню Вільха на міжнародній виставці оборонної та військової промисловості IDEX-2019 в ОАЕ.

До Нептуна та Вільхи вже тривалий час проявляють інтерес низка країн Близького Сходу, повідомляє прес-служба компанії.

Проведення успішних вогневих випробувань обох ракет протягом 2018 року створило передумови для досягнення конкретних домовленостей з потенційними іноземними замовниками.

Відео дня

Розробкою бойових частин обох комплексів займалося українське КБ Луч.

Система залпового вогню Вільха з ракетами калібру 300 мм вважається однією з найпотужніших у світі у своєму класі. Система призначена для ураження цілей будь-яких типів на дальніх підступах. Система здатна запускати 12 ракет за 45 секунд на відстань до 120 км. На такій відстані ракети влучають у ціль з максимальним відхиленням всього 30 метрів.

Кожна із чотирьох крилатих протикорабельних ракет Нептун здатна вражати бойові кораблі водотонажністю до 5 тисяч тон на відстані до 280 км (експортна версія). Комплекс складається з чотирьох пускових установок з чотирма ракетами та наземної мобільної платформи. Вага однієї ракети – 670 кг, а її осколково-фугасної бойової частин - 145 кг.

Показати ще новини
Радіо NV
X