Українські підприємці та їхні провали: флешмоб #МенеНеЗупинити

28 грудня 2017, 12:32
PR

Три місяці тому в Україні стартував масштабний загальнонаціональний проект «Будуй своє» - програма підтримки і розвитку мікро-, малого та середнього бізнесу, ініційована Ощадбанком

Допомогти підприємцям на різних етапах розвитку своєї справи – таку мету поставила перед собою його команда. « Будуй своє» – для сміливців, які не бояться брати відповідальність за свою країну, за свій бізнес. Адже підприємницька активність – один із головних показників економічної стабільності держави.

Відео дня

29 листопада команда «Будуй своє» запустила в Facebook мотиваційний флешмоб. В його межах підприємці ділилися своїми бізнес-невдачами під хештегом #МенеНеЗупинити. Чий перший бізнес довелося закрити, щоб запустити успішніший новий, а хто не злякався перших помилок і створив компанію, що процвітає, – ці історії мотивують не опускати рук, оступившись одного разу.

IT, медіа, легка промисловість, івент-менеджмент, ресторанний бізнес – флешмоб охопив практично всі сфери підприємницької діяльності. Під хештегом #МенеНеЗупинити можна дізнатися про те, як авторка «У пошуках Made in Ukraine» Юлія Савостіна втратила 2 мільйони гривень, засновник агентства Fedoriv Андрій Федорів так і не став ікряним магнатом, а начальник відділу розвитку цифрових послуг «Нова Пошта» Артем Волхонський розробляв сайти на аутсорс.

Їхні історії про те, що не потрібно стояти на місці: оступайтеся, набивайте власні стусани і ґулі, падайте і підіймайтеся знову навіть в умовах економічної кризи. Головне в бізнесі – не сидіти склавши руки, вчитися нового і, вже набравшись досвіду, сміливо йти вперед.

Україна завжди пасла задніх у Рейтингу легкості ведення бізнесу (Ease of Doing Business Index). Незважаючи на це, наші підприємці сміливо беруться за відкриття власної справи, навчаючись на власних помилках.

Кожен учасник флешмобу #МенеНеЗупинити зробив з невдач свої висновки.

Після чотирьох розвалених команд співвласник beFree, BroBots IT Hub і PayPal for Ukraine Initiative Пилип Духлій вивів свою формулу успішного бізнесу: якщо ви створюєте стартап, робіть це самі або з перевіреними грошима, роботою і часом бійцями.

Створення команди – справа дуже інтимна. Це навіть складніше за побудову стосунків з дівчиною. Бо від дівчини у вас як мінімум є секс, а від стартапу, крім головного болю, нічого не буде.

Причиною свого провалу івано-франківський бізнесмен Микола Гаврилюк бачить незнання бізнесу, за який він узявся, і неузгодженість між партнерами. Його історія про фаст-фуд ресторанчик «Донер Кебаб». Микола закликає – «вчасно вставайте з мертвого коня», тобто закривайте проект, якщо він неуспішний і ситуація тільки погіршується.

Засновник і СЕО «Вулична їжа» Роман Тугашев поділився розповіддю про те, як на рік став ресторатором, але зрештою прогорів і віддав гастробар за борги. Не відкривайте свою справу на останні гроші і не йдіть у бізнес без знання процесів, хорошої команди і готовності працювати 24/7, підсумував історію Роман.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Мій гастробар Томатос протягнув рік. Після затяжного відкриття, прекрасного медового місяця і тривалого судомного періоду мені довелося віддати його за борги.

Фінансова паніка 2008 року не злякала Ліку Співаковську, телеведучу і засновницю галереї Spivakovska ART:EGO та CEO «Бренд Року». Вона зробила ставку на преміум-сегмент, змінивши концепцію свого івент-агентства, і її ставка зіграла. Бізнесвумен радить не боятися приймати ризиковані рішення і сміливо йти ва-банк.

Своїм першим організаторським провалом поділився відомий київський блогер Олександр Барабошко. У 2011 році для музичного проекту Radioday йому довелося позичити грошей у свого заступника декана. Борг Олександр повернув, мало того – продовжує займатися організацією цього фесту і досьогодні.

В один момент я зрозумів, що весь бюджет, який ми хоч якось знайшли, закінчується, і фактично заплатити за сцену вже немає з чого. Почали думати, де взяти гроші. Там питання стояло, здається, в 20 тисяч грн, це курс 8 був. Нічого кращого, ніж позичити в заступника декана, я не придумав.

Засновник Гастромайстерні конфітюр Євген Клопотенко розповів про те, як на голому ентузіазмі почав робити незвичайне варення до сиру та м'яса і сприймав кожен факап як досвід. Зараз у нього є офіс, команда, конкуренти, а баночки з його конфітюром з перцю можна купити по всій Україні.

Історія власниці майстерні чоловічих костюмів Indposhiv Катерини Возіанової про болісні пошуки закрійника. Третій кандидат на цю посаду в якийсь момент просто забрав усіх майстрів і речі клієнтів і залишив Катерину ні з чим. Висновок: працюйте тільки з перевіреними людьми і не довіряйте першим ліпшим.

В один «прекрасний день» мій закрійник сказав, що забирає майстрів і йде в «свій бізнес». Готовий зі мною співпрацювати, але за зовсім іншими розцінками. Причому «йде» не зовсім те слово – коли я прийшла на роботу, він уже «пішов». І забрав речі клієнтів.

Мотивувальних історій про помилки набралося чимало, кожна – невеликий інсайдерський урок для людей, які збираються чи вже відкрили свій бізнес. Ви теж серед таких? Обов'язково прочитайте поради підприємців у Facebook під хештегом # МенеНеЗупинити.

Помиляються всі. Без невдач не буває перемог. Тим паче – в бізнесі. Іноді дорога до успіху – це суцільна низка помилок, але і плоди тоді набагато солодші. Помилки вчать нас прокладати свій власний шлях. Чого б це не вартувало, не зупиняйтеся.

Більше про програму підтримки і розвитку мікро-, малого і середнього бізнесу «Будуй своє» можна дізнатися на порталі або на Facebook-сторінці проекту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X