Притягли до відповідальності. Українські медіа-групи вперше змогли добитися покарання для «пірата»

21 січня 2020, 18:27

Недобросовісний провайдер погодився відшкодувати медіагрупам завдані збитки.

Українські медіа-групи 1 + 1 media і StarLightMedia змогли притягнути до кримінальної відповідальності зловмисника за звинуваченням в "піратстві", повідомляють прес-служби компаній.

Відео дня

Суд в Одеській області 16 січня виніс вердикт одному з місцевих інтернет-провайдерів в справі про нелегальне надання абонентам послуги IPTV-телебачення без укладання ліцензійних договорів з правовласниками.

В ході досудового розслідування у шахрая було проведено два обшуки, під час яких правоохоронці вилучили обладнання провайдера. В ході судових експертиз був доведений факт порушення провайдером ч. 3 ст. 176 Кримінального кодексу України (порушення авторського права і суміжних прав).

Було доведено, що з 2018 по 2019 рік провайдер ретранслював канали 1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, Бігуді, УНІАН, Плюсплюс, СТБ, Новий канал, ICTV, ОЦЕ, М1 і М2. Відповідні роялті правовласникам він не платив. Відзначається, що ретрансляцію каналів керівник компанії інтернет-провайдера здійснював "використовуючи своє службове становище".

Також наголошується, що мережа недобросовісного провайдера покриває велику частину Одеської області.

Згідно з українським законодавством, порушнику загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Однак, злочинець погодився компенсувати телеканалам завдані збитки.

Нагадаємо, що недавно великий супутниковий оператор поскаржився на шахраїв , які діяли в соцмережах під виглядом компанії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X